Nowe zamówienie MRJ z Ameryki

2 września 2016 12:04
Firma leasingowa Aerolease Aviation z bazą w Miami zamówiła 10 odrzutowców regionalnych mitsubishi MRJ90 wraz z 10 opcjami. To finalizacja wstępnej umowy podpisanej na początku roku i pierwsze zamówienie tego modelu przez firmę leasingową.
Reklama
Po zamówieniu złożonym przez Aerolease Aviation program MRJ zebrał łącznie 233 potwierdzone zamówienia, 170 opcji i 24 prawa do zakupów.

Firma Aerolease Aviation do tej pory zajmowała się leasingiem boeingów 757. Założona w 1986 r. spółka ma w portfelu ponad 40 maszyn tego typu, choć nie wszystkie są jej własnością - często tylko zarządza. Pierwsze dostawy japońskich odrzutowców regionalnych mają nastąpić w 2018 r. Wstępną umowę strony podpisały podczas tegorocznego Singapore Air Show.

Aerolease Aviation jest pierwszą firmą leasingową, która zdecydowała się na zakup maszyn MRJ. Wcześniej klientami japońskiego producenta zostali trzej przewoźnicy ze Stanów Zjednoczonych (Trans States Holdings, SkyWest i Eastern Airlines), japońskie linie JAL i ANA oraz burmańska spółka Air Mandalay.

Mitsubishi początkowo planowało pierwszą dostawę samolotu MRJ90 na II kwartał 2017 r., ale już wiadomo, że nastąpi to z około rocznym opóźnieniem. O planach sprzedażowych mówił w wywiadzie z Pasazer.com, przeprowadzonym w siedzibie spółki w Japonii, Yugo Fukuhara, wiceprezes programu MRJ.

Japoński producent pod koniec sierpnia planował wykonać pierwszy przelot MRJ do Stanów w celu przeprowadzenia certyfikacji. Przy kilku kolejnych próbach problemy techniczne powodowały jednak, że maszyna zawracała do Japonii.

Odrzutowiec regionalny MRJ będzie produkowany w dwóch wariantach: MRJ-70, mieszczącym do 78 pasażerów, oraz MRJ-90, mieszczącym do 92 pasażerów. Producent wybrał silniki Pratt&Whitney PW1217G, czyli odrzutowe jednostki w nowej technologii turbowentylatorowej z przekładnią (Geared Turbofan, GTF). Silniki z tej samej rodziny są oferowane m.in. w samolotach bombardier CSeries, embraerach E-Jet E-2 oraz airbusach A320neo.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy