Samolot z wiceprezydentem Malawi zniknął z radaru

11 czerwca 2024 09:05
Samolot wojskowy Malawi z wiceprezydentem kraju na pokładzie zniknął z radaru. Trwa akcja poszukiwawcza.
Reklama

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (10.06) w godzinach porannych. Samolot sił obronnych, na pokładzie którego podróżował wraz z dziewięcioosobową delegacją wiceprezydent Malawi Saulos Chilima. Maszyna miała wykonać lot ze stolicy kraju – Lilongwe do oddalonego o 370 kilometrów na północ miasta Mzuzu, gdzie miała wylądować po ok. 45 minutach. Niedługo po starcie samolot zniknął jednak z radarów. Załoga nie zgłaszała wcześniej żadnych problemów z samolotem.

"Biuro prezydenta pragnie poinformować opinię publiczną, że samolot Sił Obronnych Malawi, który opuścił Lilongwe dzisiaj, w poniedziałek 10 czerwca o godzinie 9:17, przewożący wiceprezydenta, szanownego Saulosa Chilimę i dziewięć innych osób, nie wylądował na międzynarodowym lotnisku Mzuzu o godzinie 10:02"
– czytamy w oświadczeniu malawijskiego rządu.


O zdarzeniu poinformował Valentin Phiri, dowódca malawijskich sił zbrojnych. Lazarus Chakrewa, prezydent kraju, zarządził rozpoczęcie akcji poszukiwawczo-ratowniczej, jednak nadal nie udało się skontaktować z załogą ani odnaleźć samolotu.

"Wszystkie wysiłki zarządu lotnictwa mające na celu nawiązanie kontaktu z załogą samolotu od chwili, gdy zniknął on z radaru, nie powiodły się"
– poinformował rząd Malawi.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy