AccorHotels przejął luksusowe hotele Fairmont, Raffles i Swissotel

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
20 lipca 2016 09:05
Grupa AccorHotels ogłosiła zakup FRHI Hotels & Resorts (FRHI) i należących do niej trzech prestiżowych marek hoteli kategorii luksusowej: Fairmont, Raffles i Swissôtel. Transakcja pozycjonuje AccorHotels jako lidera rynku hoteli kategorii luksusowej.
Reklama

Nie ujawniono wartości transakcji, jednak aby ją sfinansować, AccorHotels musiał pozyskać dodatkowe fundusze od inwestorów. Qatar Investment Authority i saudyjski fundusz Kingdom Holding Company dofinansowały grupę kwotą 840 mln dolarów. Dzięki tej transakcji, udział QIA i KHC w kapitale zakładowym AccorHotels wynosi odpowiednio 10,4 proc. i 5,8 proc. Ali Bouzarif i Aziz Aluthman Fakhroo mianowani przez QIA oraz Sarmad Zok mianowany przez KHC dołączą do Rady Dyrektorów AccorHotels.

W zamian za wniesione akcje FRHI AccorHotels wyemituje 46,7 mln własnych akcji.

- Dzisiejszy dzień jest dużym wydarzeniem dla naszej grupy. Nabycie tych trzech uznanych marek hoteli kategorii luksusowej jest wydarzeniem o historycznym znaczeniu dla AccorHotels. Otwiera ono przed nami niezwykłe perspektywy wzrostu i powoduje, że ranga naszej międzynarodowej sieci rośnie w sposób niespotykany, umożliwiając budowanie wartości w perspektywie długoterminowej - mówi Sébastien Bazin, prezes AccorHotels.

Do międzynarodowej sieci AccorHotels dołącza portfel marek cieszących się światowym uznaniem, obejmujący historyczne hotele o globalnej renomie położone na strategicznych rynkach na całym świecie, w tym: The Savoy w Londynie, hotel Raffles w Singapurze, hotel Fairmont w San Francisco, The Plaza w Nowym Jorku, hotel Fairmont Le Château Frontenac w Quebec City oraz Le Royal Monceau Raffles w Paryżu.

- Z zaangażowaniem dążymy do zapewnienia gościom doskonałej obsługi, kierując się jednocześnie ambicją zapewnienia wyjątkowego zwrotu z inwestycji naszym akcjonariuszom i właścicielom hoteli - dodał Sébastien Bazin.

Chris Cahill mianowany na stanowisko dyrektora wykonawczego segmentu hoteli kategorii luksusowej. Na swoim nowym stanowisku Chris J. Cahill, który wejdzie również w skład komitetu wykonawczego AccorHotels, będzie kierował procesem integracji FRHI oraz będzie odpowiedzialny za strategię i globalną działalność segmentu hoteli kategorii wyższej i luksusowej AccorHotels na całym świecie. Nowa struktura będzie obejmować marki Raffles, Fairmont, Sofitel Legend, So Sofitel, Sofitel, MGallery by Sofitel, Pullman i Swissôtel.

Chris J. Cahill ma doświadczenie w branży hotelarskiej - był odpowiedzialny za szereg pomyślnie przeprowadzonych procesów integracji, ma wiedzę w zakresie zarządzania wieloma markami, i wnosi do sieci wiedzę i doświadczenie operacyjne, sprzedażowe i marketingowe w segmencie hoteli luksusowych. Przepracowawszy ponad 30 lat w branży hotelarskiej, w tym 19 lat w Fairmont Raffles Hotels International oraz u jego poprzedników, Chris J. Cahill ma doskonałe przygotowanie do pokierowania nadchodzącym procesem integracji marek Raffles, Fairmont i Swissôtel z portfelem marek AccorHotels oraz do wspomagania marek kategorii wyższej i luksusowej AccorHotels w ich dalszym lukratywnym rozwoju. Ostatnio pełnił funkcję wiceprezesa odpowiedzialnego za globalną dzialalność w spółce Las Vegas Sands Corp.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama