Czech Airlines i Alitalia z umową code-share

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
18 czerwca 2016 20:36
7 komentarzy
Linie Czech Airlines i Alitalia podpisały umowę code-share na obsługę łącznie 40 bezpośrednich połączeń tygodniowo między Czechami i Włochami. Do tego pasażerom łatwiej będzie o przesiadki także w innych kierunkach.
Reklama

Umowa obejmuje codzienne loty Alitalii z Rzymu-Fiumicino do Pragi - będą one również sprzedawane pod kodem Czech Airlines. Dzięki temu na tej trasie pasażerowie każdej z linii będą mogli odbyć podróż w obydwie strony w ciągu jednego dnia. Czech Airlines i Alitalia oferują po jednym rejsie dziennie.

Kod Czech Airlines pojawi się również na połączeniach Alitalii z Rzymu do Ancony, Bari, Brindisi, Palermo i Reggio di Calabria. To zwiększy liczbę kierunków we Włoszech sprzedawanych przez czeską linię do 16. Ponadto Czech Airlines dodadzą swój kod do połączeń Alitalii do Ammanu, Teheranu, Bejrutu i Skopje. Po uzyskaniu odpowiednich zgód do listy dołączą trasy z Rzymu, Mediolanu i Wenecji do Abu Zabi oraz z Rzymu do Toronto, Nowego Jorku-JFK, Bostonu, Los Angeles, Santiago de Chile, Sao Paulo i Rio de Janeiro .

Z kolei kodem Alitalii zostaną objęte połączenia do Pragi z Bolonii, Mediolanu, Pizy, Rzymu i Wenecji, a także dalsze połączenia ze stolicy Czech do Ostrawy, Bratysławy, Koszyc, Odessy i Kijowa.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_824b8 2016-06-21 09:17   
gość_824b8 - Profil gość_824b8
Ile samolotów ma teraz CSA ? 20 ?
Affinitor 2016-06-20 23:52   
Affinitor - Profil Affinitor
lysypiotr: Lot niby jest osamotniony, ale obsługuje jednak kraj 4-krotnie większy. Poza tym jednak mimo wszystko lista umów CS Lotu co jakiś czas się powiększa, więc ja bym mimo wszystko nie patrzył tak pesymistycznie... :)
vscrew 2016-06-20 23:22   
vscrew - Profil vscrew
Przecież Czesi istnieją z miesiąca na miesiąc! W przeciągu 2-3 lat skurczyli się o 2/3, są malusią linią, która nie wie w którą stronę ma iść, zmian zarządu jest tam więcej niż kiedyś w LOT, załogi mają konktrakty przedłużane co kilka miesięcy, bo nie wiadomo czy będzie praca po sezonie letnim... Code share'y z innymi liniami to jedyny sposób, żeby do Pragi przylatywali pasażerowie.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama