Z Białegostoku do Kowna pojedziemy pociągiem

14 maja 2016 09:02
Od 17 czerwca br., po 76 latach przerwy, wznowione zostanie połączenie z Białegostoku do Kowna. Blisko 300-kilometrową trasę pociągi pokonają w niecałe 5 godzin.
Reklama
O chęci uruchomienia połączenia transgranicznego informowano już w październiku ubiegłego roku. Wtedy też przedstawiciele białostockiego oddziału Przewozów Regionalnych oraz Kolei Litewskich podpisali w tej sprawie list intencyjny.

Obecnie trwają ostatnie uzgodnienia między przewoźnikami kolejowymi a także po stronie polskiej - w sprawie dofinansowania kursów. Wykonano także pierwsze jazdy techniczne po trasie. Z kolei PKP PLK jest na etapie tworzenia szczegółowego rozkładu jazdy. Wiadomo jednak, że w piątki spalinowe szynobusy wyruszą popołudniu z Białegostoku na Litwę. W soboty i niedziele wykonają dwie pary kursów między miastami (rano i wieczorem). W poniedziałek - skład tylko wróci z Kowna.

Ceny biletów na przejazd będą zaczynały się od ok. 10 euro, a na trasie obowiązywała będzie specjalna taryfa "Polska-Litwa REGIOspecjal".

Jak powiedział Statys Dailydka dyrektor Lietuvos Geležinkelių, cytowany przez portal transport-kolejowy.pl, władzom litewskim zależy na uruchomieniu połączenia do Polski, skąd dalej pasażerowie będą mogli pociągiem dojechać do Gdańska, Warszawy czy Szczecina.

- Prowadzimy także negocjacje w sprawie otwarcia połączenia Kowno - Warszawa - Kraków. Będzie to bardzo wygodne i ułatwi pasażerom podróże do wielu polskich miast, szczególnie na południu kraju, a także do Berlina, Pragi czy Wiednia - dodał Dailydka.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy