×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Z Białegostoku do Kowna pojedziemy pociągiem


Od 17 czerwca br., po 76 latach przerwy, wznowione zostanie połączenie z Białegostoku do Kowna. Blisko 300-kilometrową trasę pociągi pokonają w niecałe 5 godzin.


O chęci uruchomienia połączenia transgranicznego informowano już w październiku ubiegłego roku. Wtedy też przedstawiciele białostockiego oddziału Przewozów Regionalnych oraz Kolei Litewskich podpisali w tej sprawie list intencyjny. 

Obecnie trwają ostatnie uzgodnienia między przewoźnikami kolejowymi a także po stronie polskiej - w sprawie dofinansowania kursów. Wykonano także pierwsze jazdy techniczne po trasie. Z kolei PKP PLK jest na etapie tworzenia szczegółowego rozkładu jazdy. Wiadomo jednak, że w piątki spalinowe szynobusy wyruszą popołudniu z Białegostoku na Litwę. W soboty i niedziele wykonają dwie pary kursów między miastami (rano i wieczorem). W poniedziałek - skład tylko wróci z Kowna. 

Ceny biletów na przejazd będą zaczynały się od ok. 10 euro, a na trasie obowiązywała będzie specjalna taryfa "Polska-Litwa REGIOspecjal".

Jak powiedział Statys Dailydka dyrektor Lietuvos Geležinkelių, cytowany przez portal transport-kolejowy.pl, władzom litewskim zależy na uruchomieniu połączenia do Polski, skąd dalej pasażerowie będą mogli pociągiem dojechać do Gdańska, Warszawy czy Szczecina. 

- Prowadzimy także negocjacje w sprawie otwarcia połączenia Kowno - Warszawa - Kraków. Będzie to bardzo wygodne i ułatwi pasażerom podróże do wielu polskich miast, szczególnie na południu kraju, a także do Berlina, Pragi czy Wiednia - dodał Dailydka.gość_44f32 - Profil
gość_44f32
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie