Koniec ograniczeń w lotach między Polską a Ukrainą

6 kwietnia 2016 13:03
18 komentarzy
Na podstawie porozumienia polskich i ukraińskich władz lotniczych zniesiono ograniczenia liczby częstotliwości wykonywania regularnych operacji lotniczych między Polską a Ukrainą. Od 17 marca br. linie lotnicze mogą latać między tymi krajami tak często, jak chcą.
Reklama
Zgodnie z dotychczas obowiązującym porozumieniem władz lotniczych Polski i Ukrainy, na trasie Warszawa - Kijów wyznaczeni przewoźnicy lotniczy każdego z państw mogli wykonywać maksymalnie 14 połączeń tygodniowo a na każdej innej trasie - maksymalnie do 10 połączeń tygodniowo.

Aktualne porozumienie władz lotniczych obu krajów umożliwia wyznaczonym przewoźnikom każdej ze stron wykonywanie regularnych połączeń lotniczych na trasach między Polską i Ukrainą bez ograniczeń liczby częstotliwości oraz typu statku powietrznego.

Między Warszawą a Kijowem rejsy oferują obecnie LOT (dwa razy dziennie) i Ukraine International Airlines (łącznie 12 lotów tygodniowo: raz dziennie każdego dnia i dodatkowy lot w niektóre dni). LOT oferuje do tego z Warszawy połączenia do Charkowa (pięć razy w tygodniu), Odessy (sześć) i Lwowa (dziesięć).

W Parlamencie Europejskim bardzo powoli toczą się pracę nad przyjęciem Ukrainy do Wspólnego Obszaru Lotniczego (Common Aviation Area), co otworzyłoby możliwości nieograniczonych lotów do tego kraju dla wszystkich linii unijnych.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
lysypiotr76 2016-04-08 20:03   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Affinitor Fakt dobre połączenia nie potrzebują promocji jako połączenie Ale promocja ceny za to połączenie bezwzględnie tak Ukraińskie linie nie są wyjątkowo drogie więc pewnie pasażerowie się znajdą
jurkok 2016-04-08 09:06   
jurkok - Profil jurkok
Affinitor: cena na poziomie 150 płn z Krakowa do Lwowa już by była konkurencyjna w porównaniu do przejazdu autostradą. Już nie wspominam stania w kolejce na przejściu. Ostatnio służbowo byłem we Lwowie. Z powrotem stałem 6 godzin w kolejce. Myśle, że nie jeden by wydał tyle kasy, żeby nie stać tyle czasu. A Gdańsk i Poznań - jaknajbardziej.
Affinitor 2016-04-08 08:08   
Affinitor - Profil Affinitor
jurkok: dobre polaczenia nie wymagają super promocji moim zdaniem, to raz. Dwa, to wez pod uwagę, ze w tej chwili od Rzeszowa jest autostrada, wiec podroz samochodem jest coraz krótsza. A trzy - nie licz na to, ze ceny na takie polaczenia beda jak na polskie krajowki - od 9 zł, a pytanie dla jakiej liczby ludzi nieco szybsze dotarcie ze Lwowa do Krakowa bedzie warte sporo większej ceny. Co innego odległe i niezbyt dobrze skomunikowane miasta jak wlasnie Gdansk czy Poznan, ale o Krakowie czy nawet Wrocławiu ze Lwowa raczej bym nie myślał. A co do przejsc granicznych na wschodzie to tam zawsze były dzikie tłumy... :)
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy