×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Koniec ograniczeń w lotach między Polską a Ukrainą


Na podstawie porozumienia polskich i ukraińskich władz lotniczych zniesiono ograniczenia liczby częstotliwości wykonywania regularnych operacji lotniczych między Polską a Ukrainą. Od 17 marca br. linie lotnicze mogą latać między tymi krajami tak często, jak chcą.Zgodnie z dotychczas obowiązującym porozumieniem władz lotniczych Polski i Ukrainy, na trasie Warszawa - Kijów wyznaczeni przewoźnicy lotniczy każdego z państw mogli wykonywać maksymalnie 14 połączeń tygodniowo a na każdej innej trasie - maksymalnie do 10 połączeń tygodniowo.

Aktualne porozumienie władz lotniczych obu krajów umożliwia wyznaczonym przewoźnikom każdej ze stron wykonywanie regularnych połączeń lotniczych na trasach między Polską i Ukrainą bez ograniczeń liczby częstotliwości oraz typu statku powietrznego.

Między Warszawą a Kijowem rejsy oferują obecnie LOT (dwa razy dziennie) i Ukraine International Airlines (łącznie 12 lotów tygodniowo: raz dziennie każdego dnia i dodatkowy lot w niektóre dni). LOT oferuje do tego z Warszawy połączenia do Charkowa (pięć razy w tygodniu), Odessy (sześć) i Lwowa (dziesięć). 

W Parlamencie Europejskim bardzo powoli toczą się pracę nad przyjęciem Ukrainy do Wspólnego Obszaru Lotniczego (Common Aviation Area), co otworzyłoby możliwości nieograniczonych lotów do tego kraju dla wszystkich linii unijnych.gość_c496c - Profil
gość_c496c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie