×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Emirates poleci do Rangunu i Hanoi


3 sierpnia tego roku linie Emirates otworzą codzienne połączenie z Dubaju do Rangunu (RGN) w Mjanmie i Hanoi (HAN) w Wietnamie, realizowane przez Boeinga 777-300ER w konfiguracji trzyklasowej.

Nowa trasa rozwinie siatkę Emirates w Azji Południowo-Wschodniej, wzbogaci ofertę lotów dla pasażerów podróżujących między Hanoi i Rangunem oraz zapewni podróżnym z Mjanmy i Wietnamu dostęp do nowych połączeń w ramach światowej siatki Emirates. Wprowadzane w sierpniu połączenie rozszerzy siatkę przewoźnika w Azji Południowo-Wschodniej do 12 miast w siedmiu krajach (w tym Cebu i Clark na Filipinach, dokąd Emirates zaczną latać 30 marca tego roku). 

Rangun to handlowa stolica i największe miasto Mjanmy, liczące 7,2 mln mieszkańców. Odkąd kraj otworzył się na turystów, z każdym rokiem odwiedza go coraz więcej zagranicznych gości, w szczególności tych, których interesuje ekoturystyka lub liczne zabytkowe świątynie znajdujące się w Mjanmie. Urok zabytków sakralnych i historycznych, szlaków przyrodniczych i malowniczych plaż sprawił, że w 2014 roku Rangun odwiedziło 1,1 mln turystów – o 25% więcej w porównaniu z rokiem ubiegłym. Jako główny ośrodek handlu, przemysłu, nieruchomości i rozrywki w kraju, Rangun wypracowuje w przybliżeniu jedną piątą PKB Mjanmy. 


Stolica Wietnamu - Hanoi - położona jest na północy kraju. To drugie co do wielkości miasto Wietnamu – zamieszkuje je 7 mln osób. Od lat 90. ubiegłego stulecia w Hanoi trwa dynamiczny rozwój gospodarczy, o czym świadczy liczba działających tu parków i klastrów przemysłowych. W uchodzącym za ośrodek kulturalny mieście znajduje się wiele atrakcji historycznych i obiektów z listy światowego dziedzictwa UNESCO, między innymi zatoka Ha Long. Hanoi będzie drugim miastem w Wietnamie, do którego Emirates będą wykonywać loty pasażerskie, uzupełniając obecne połączenie do Ho Chi Minh uruchomione w 2012 roku i połączenie cargo do Hanoi otwarte w 2013 roku. 

Wprowadzając codzienne loty do Rangunu i Hanoi linie Emirates, dzięki porozumieniom code-share z regionalnymi partnerami, takimi jak Bangkok Airways i Jetstar, będą teraz obsługiwać największe stolice i atrakcje turystyczne Azji Południowo-Wschodniej, umożliwiając turystom wybierającym się do tych krajów na stworzenie planu podróży obejmującego różne miasta w regionie. 

Otwarcie tego połączenia przez Emirates uatrakcyjni ofertę przewoźnika w Azji Południowo-Wschodniej i zapewni większy wybór podróżującym z Mjanmy i Wietnamu, którzy będą mogli polecieć bez przeszkód do 39 miast w Europie, 16 na Bliskim Wschodzie i kilku miejsc w naszej rozbudowanej siatce połączeń w Afryce i na obu kontynentach amerykańskich – powiedział Adnan Kazim, Divisional Senior Vice President Emirates, Strategic Planning, Revenue Optimisation and Aeropolitical Affairs. 

Pierwsze połączenie Emirates do Mjanmy ułatwi realizację założeń narodowego planu rozwoju turystyki, według których w 2020 roku kraj ma odwiedzić 7,5 mln turystów. W przypadku Hanoi, połączenie zapewni mieszkańcom Wietnamu dodatkowe możliwości podróży do Dubaju i innych miejscowości w światowej siatce Emirates, a ponadto ułatwi podróżowanie Wietnamczykom mieszkającym za granicą i rosnącej grupie turystów udających się do Wietnamu. 

Połączenie będzie obsługiwał trzyklasowy Boeing 777-300ER Emirates, który oferuje 8 miejsc w klasie pierwszej, 42 miejsca w klasie biznes i 310 miejsc w klasie ekonomicznej. Ponadto, w luku bagażowym samolot zdoła przewieźć 20 ton cargo. Oprócz tego raz w tygodniu przewoźnik będzie w dalszym ciągu wykonywał loty cargo między Dubajem i Hanoi, przewożąc w każdą stronę 260 ton ładunku. Wśród towarów najchętniej przewożonych na tej trasie najprawdopodobniej znajdą się wyroby odzieżowe, ryby i owoce morza z Mjanmy, oraz produkty rybołówstwa i artykuły elektroniczne z Hanoi. 

Godziny lotów wyznaczono w taki sposób, aby umożliwić dogodne połączenia do wielu miejscowości w Europie i krajach Zatoki Perskiej z przesiadką w Dubaju. Codzienne loty Emirates nr EK388 do Rangunu i Hanoi z Dubaju zaplanowano na godzinę 2:50 z lądowaniem w porcie lotniczym Rangun o 11:05. Następnie samolot opuści Rangun o 12:35, przylatując na lotnisko Hanoi Noi Bai International o 14:50. Lot powrotny nr EK389 z Hanoi zaplanowano na 22:50 z lądowaniem w Rangunie o 00:20 następnego dnia. Następnie samolot opuści Rangun o 1:50, przylatując na lotnisko w Dubaju o 5:05.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_0445e - Profil
gość_0445e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie