Jest śledztwo przeciwko byłemu prezesowi Radomia

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
16 grudnia 2015 07:38
Prokuratura Okręgowa w Radomiu prowadzi śledztwo przeciwko Tomaszowi S., byłemu prezesowi lotniska w tym mieście. Zawiadomienie złożyła obecna prezes Dorota Sidorko, która zarzuca S. niegospodarność.
Reklama

Śledztwo, jak informuje PAP, dotyczy sprzedaży mienia spółki przez byłego prezesa, przekazywania przez niego darowizn oraz ujawnienia danych linii lotniczych, z którymi port lotniczy prowadził objęte tajemnicą handlową negocjacje.

Według rzeczniczki prokuratury śledztwo ma wyjaśnić, czy były prezes celowo podał nieprawdziwe wartości i okoliczności sprzedaży mająku spółki w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Drugi zarzut dotyczy tego, że S., już nie będąc prezesem, na konferencji prasowej ujawnił nazwy linii, z którymi toczyły się rozmowy.

Sidorko na posiedzeniu rady miejskiej w Radomiu dodawała, że były prezes kupił także stylizowaną na wzmacniacz lodówkę, którą następnie lotnisko darowało jednemu ze stowarzyszeń muzycznych.

Tomasz S. był prezesem radomskiego lotniska od 2010 r. do czerwca 2015 r. Wtedy został odwołany przez radę nadzorczą spółki, a zastąpiła go obecna prezes Dorota Sidorko.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama