Paryż: Mniej chętnych na święta

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
05 grudnia 2015 16:26
Spadł popyt na świąteczne wycieczki do Paryża. W okresie bezpośrednio po zamachach terrorystycznych w Paryżu odnotowano znacznie mniej rezerwacji niż przed tym wydarzeniem.
Reklama

Liczba nowych rezerwacji jest niższa o około 25 proc. niż przed rokiem. Popularność wycieczek do stolicy Francji już od wcześniej była w stagnacji.

Zwykle w okresie świątecznym w hotelach i samolotach brakowało miejsc. Teraz jednak nastąpiło załamanie trendu. Widoczny spadek dotyczy turystów z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Stanów Zjednoczonych. Zawsze to goście z tych krajów byli głównym źródłem paryskich rezerwacji.

- W obecnej chwili mamy jedynie 40-50 proc. sprzedanych pokojów w sezonie świątecznym. Zwykle w tej chwili mieliśmy już 80-90 proc. zamówień na ten okres. - powiedział Didier Le Calvez, dyrektor zarządzający w luksusowym hotelu Le Bristol.

Wiele biur podróży i przewoźników lotniczych boleśnie odczuwa skutki ostatnich wydarzeń. Jednak niektóre z nich uważają, że to jedynie krótkoterminowy regres i wkrótce Paryż znowu odzyska swoją popularność.

Reklama
Tagi
paryż

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama