×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Paryż: Mniej chętnych na święta


Spadł popyt na świąteczne wycieczki do Paryża. W okresie bezpośrednio po zamachach terrorystycznych w Paryżu odnotowano znacznie mniej rezerwacji niż przed tym wydarzeniem.


Liczba nowych rezerwacji jest niższa o około 25 proc. niż przed rokiem. Popularność wycieczek do stolicy Francji już od wcześniej była w stagnacji. 

Zwykle w okresie świątecznym w hotelach i samolotach brakowało miejsc. Teraz jednak nastąpiło załamanie trendu. Widoczny spadek dotyczy turystów z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Stanów Zjednoczonych. Zawsze to goście z tych krajów byli głównym źródłem paryskich rezerwacji. 

W obecnej chwili mamy jedynie 40-50 proc. sprzedanych pokojów w sezonie świątecznym. Zwykle w tej chwili mieliśmy już 80-90 proc. zamówień na ten okres. - powiedział Didier Le Calvez, dyrektor zarządzający w luksusowym hotelu Le Bristol. 

Wiele biur podróży i przewoźników lotniczych boleśnie odczuwa skutki ostatnich wydarzeń. Jednak niektóre z nich uważają, że to jedynie krótkoterminowy regres i wkrótce Paryż znowu odzyska swoją popularność. 
gość_baff2 - Profil
gość_baff2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie