CSA zawiesza Rzeszów - Edynburg

4 grudnia 2015 12:07
15 komentarzy
Czeskie linie lotnicze zapowiedziały zawieszenie do 27 lutego trasy z Rzeszowa do Edynburga. Powód: niskie zainteresowanie.
Reklama
Tydzień temu informowaliśmy o zawieszeniu kilku rejsów na tej trasie w pierwszej połowie grudnia.

- Niestety, bardzo niski popyt na rynku polskim i szkockim nie pozwala nam na utrzymanie stałych lotów na trasie Rzeszów Edynburg podczas całego sezonu zimowego, mimo handlowego, marketingowego i komunikacyjnego wsparcia. Niski popyt wpłynął na słabe wyniki biznesowe na danej trasie i nie jest ekonomicznie uzasadnione wykonywanie lotów w terminach, którymi nie są zainteresowani pasażerowie - mówi Ján Tóth, dyrektor handlu i marketingu Czech Airlines.

Czech Airlines wykona rejsy do Edynburga w okresie świątecznym w dniach 15, 19, 22, 29 grudnia 2015 oraz 2 i 5 stycznia 2016.


Toth zapewnia, że trasa zostanie wznowiona końcem lutego 2016 roku. Dzisiaj popołudniu w systemie przewoźnika pojawiły się bilety na rejsy począwszy od 27 lutego.

- Pracujemy nad nowym rozkładem z Rzeszowa do kilku kierunków w Europie, które będą uruchomione w sezonie letnim 2016, a wkrótce zostaną ogłoszone - dodaje.

Komentarz Pasazer.com

Kierunki ogłaszane i uruchamiane przez CSA w Polsce są mocno przypadkowe i nie mają wiele wspólnego z rachunkiem ekonomicznym. Przewoźnikowi brakuje długoterminowego pomysłu na nasz rynek, przez co połączenia są bardzo szybko modyfikowane, zamykane (np. loty z Radomia do Pragi), a niektóre (jak tegoroczne rejsy Praga-Poznań-Gdańsk) w ogóle nie ruszają.

Zapowiedzi CSA o nowej siatce z Rzeszowa należy zatem traktować z dużą rezerwą, podobnie zresztą jak plany wznowienia rejsów do Poznania i Gdańska. Czeska spółka wciąż jest w słabej sytuacji, brakuje jej spójnej strategii (specjalizowała się w rejsach do Rosji, ale teraz ten kierunek nie jest zbyt popularny) i szuka go poprzez znany z Polski "festiwal tras". Dla małych lotnisk regionalnych tego typu partner - nieduża, elastyczna linia gotowa otworzyć połączenie nie tylko do własnego hubu - wydaje się idealny. Ale jest też bardzo ryzykowny. Można trafić lepiej (jak Łódź ze stabilną i przewidywalną Adrią), albo gorzej (jak Rzeszów z CSA czy Radom z airBaltic).

Na razie wydaje się, że CSA nie będzie takim wiarygodnym partnerem na dłuższą metę. Przynajmniej dopóki spółka sama nie określi, czym chce być, wszystkie jej przedsięwzięcia w Polsce trzeba będzie traktować z duża ostrożnością.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_0f785 2016-02-01 20:00   
gość_0f785 - Profil gość_0f785
ceny na tej trasie na kwiecień maj 650 funtów dla 2 osób i niemowlę-nie dziwne że zainteresowanie małe,przeważnie 300 f taki bilet kosztował
moherowy 2015-12-21 13:42   
moherowy - Profil moherowy
Tymczasem z Rzeszowa startuje nowe połączenie. Na LUZ ;) zobacz link
gość_8f721 2015-12-12 20:13   
gość_8f721 - Profil gość_8f721
Z Ł0dzi również zawieszają połączenia do końca lutego
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy