Enter Air idzie na giełdę. Podejście drugie

24 listopada 2015 22:51
Po lipcowym zawieszeniu oferty publicznej czarterowy przewoźnik Enter Air po raz drugi planuje wejście na giełdę. Spółka planuje pozyskać ok. 110 mln zł na sfinansowanie przedpłat na nowe samoloty.
Reklama
Zapisy dla inwestorów indywidualnych będą przyjmowane od 24 listopada do 1 grudnia. Debiut na GPW planowany jest około 14 grudnia.

- Mamy za sobą kolejny bardzo udany sezon wakacyjny. Zdecydowanie najlepszy w naszej historii jeśli chodzi o wypracowane wyniki. W minionych trzech kwartałach zwiększyliśmy przychody i znacząco poprawiliśmy rentowności. Notowaliśmy trzycyfrowe tempo wzrostu zysków i tym samym udowodniliśmy, że nasz model biznesowy jest odporny na zawirowania, które występowały w związku z kryzysem w Grecji czy niepokojami wywołanymi zamachami w Tunezji czy Turcji - powiedział Grzegorz Polaniecki, członek zarządu i Dyrektor Generalny Enter Air.


- Liczymy, że dobre wyniki, które wypracowaliśmy przekonają inwestorów, że prowadzimy stabilną i perspektywiczną działalność, która przyniesie wzrost wartości dla wszystkich akcjonariuszy. Dlatego rozpoczynamy ofertę publiczną i planujemy debiut na giełdzie. Środki pozyskane od inwestorów zamierzamy przeznaczyć na sfinansowanie przedpłat na nowe samoloty Boeing 737, które zwiększą efektywność naszej floty - dodaje.

Enter Air po raz pierwszy ogłosił ofertę publiczną w czerwcu br., jednak z powodu niesprzyjających warunków rynkowych ofertę zawieszono miesiąc później.

Enter Air od pierwszego roku działalności jest rentowny i generuje pozytywne przepływy pieniężne z działalności operacyjnej. W I-III kw. 2015 r. Grupa miała 648,5 mln zł przychodów wobec 615,2 mln zł rok wcześniej. Prawie 40% przychodów realizowanych jest z połączeń dla zagranicznych klientów. W minionych trzech kwartałach EBITDA wzrosła o 118% do 71,5 mln zł, a zysk netto wzrósł o 148,5% do 40 mln zł. Dynamiczny wzrost wyników jest m.in. efektem zwiększenia skali działalności, poprawy rentowności lotów, ekspansji na rynki zagraniczne, a także kontynuacji optymalizacji kosztów. Spółka oczekuje że wyniki za cały 2015 r. będą zgodne z prognozą – 761,1 mln zł przychodów, 69,5 mln zł EBITDA i 33,0 mln zł zysku netto.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy