Enter Air: 5 nowych samolotów na sezon wakacyjny

7 czerwca 2024 13:59
Przed wakacyjnym szczytem przewozów Enter Air pozyska 5 nowych samolotów - 4 boeingi 737 MAX 8 i 1 boeinga 737-800. Dwa samoloty są już w Warszawie, a kolejne mają przylecieć jeszcze w tym tygodniu.
Reklama
Sezon wakacyjny jest szczytem przewozów dla przewoźników czarterowych i każdej linii zależy na posiadaniu jak największej liczby dostępnych maszyn. Jeszcze przed latem do floty Enter Air dołączy łącznie pięć używanych samolotów. Jeden boeing 737-800 dotarł do Warszawy tydzień temu, a pierwszy nowo pozyskany boeing 737 MAX 8 został odebrany przez przewoźnika wczoraj (6.06). Dwa kolejne MAXy mogą wylądować na Lotnisku Chopina jeszcze dzisiaj, a ostatnia piąta maszyna przyleci na Okęcie w niedalekiej przyszłości.


Wszystkie nowo pozyskane samoloty to maszyny używane, które wcześniej latały m.in. dla mającego obecnie problemy finansowe indyjskiej linii SpiceJet. Zdaniem Enter Air pozyskanie używanych maszyn z rynku jest obecnie bezpieczniejsze, ponieważ mający cały czas poważne problemy Boeing nie jest w stanie zagwarantować terminów dostaw. W przypadku odbioru samolotów bezpośrednio od amerykańskiego producenta, istniałoby ryzyko, że nie dotrą one do Warszawy przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego. Co ciekawe jeden z wyleasingowanych boeingów 737 MAX 8 (VH-UJK) został wyprodukowany dla Polskich Linii Lotniczych LOT, które zrezygnowały z odbioru samolotu w okresie pandemii covid-19.

Nowo pozyskane boeingi będą nie lada gratką dla spotterów. Część maszyn przynajmniej przez jakiś czas pozostanie w oryginalnym malowaniu linii, dla których wcześniej latały, a zostaną na nich jedynie tymczasowo domalowane loga Enter Air. Odrzutowce zostaną przemalowane w pełne barwy polskiego przewoźnika już po sezonie letnim, kiedy zmniejszy się popyt na loty czarterowe i linia będzie mogła sobie pozwolić na ich czasowe uziemienie.


Łącznie po odebraniu wszystkich samolotów flota największej polskiej prywatnej linii lotniczej będzie składać się z ponad 30 boeingów 737-800 i 737 MAX 8.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy