×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


W Bydgoszczy rusza rozbudowa terminalu


Rozpoczynająca się przebudowa terminala Portu Lotniczego w Bydgoszczy pozwoli powiększyć strefę odlotów o prawie 1000 metrów kwadratowych. Umowa na realizację przebudowy zostałapodpisana z bydgoską firmą PW Lech.


Nowe powierzchnie zostaną wykorzystane pod sklepy wolnocłowe, restaurację, oraz plac zabaw dla dzieci. Rozpoczęta właśnie przebudowa terminala pozwoli pozyskać nowe powierzchnie oraz zagospodarować na potrzeby pasażerów przestrzeń na pierwszym piętrze terminala. W sumie do dyspozycji pasażerów zostanie oddanych prawie 1000 metrów kwadratowych nowych powierzchni. Zadanie podzielono na kilka etapów. Zakończenie przebudowy planowane jest przed rozpoczęciem letniego sezonu.

Pierwszy etap prac zakłada rozbudowę strefy odlotów terminala w kierunku płyty postojowej dla samolotów (PPS1). Dzięki temu strefa dostępna dla pasażerów oczekujących na wylot powiększy się o dodatkowe blisko 250 metrów kwadratowych. Pozyskana powierzchnia zwiększy komfort pasażerów i zapewni im dodatkowe udogodnienia. W tej części terminala znacząco zwiększy się liczba miejsc siedzących, zostanie zmodernizowana klimatyzacja, oświetlenie oraz zlokalizowane dodatkowe toalety i pokój dla matek z dziećmi. W drugim etapie przebudowane zostaną powierzchnie na pierwszym piętrze terminala. Dzięki temu zostanie pozyskane dodatkowe 720 metrów kwadratowych. Zostaną tu zlokalizowane nowe sklepy, punkty usługowe i punkty gastronomiczne. Odlatujący pasażerowie będą mieli do dyspozycji m.in kioski z prasą, sklepy z towarami wolnocłowymi, a turyści będą mogli zakupić regionalne pamiątki. Na pierwszym piętrze powstanie również wygodna restauracja z panoramicznym widokiem na płytę lotniska, oraz specjalnie zaprojektowany „lotniczy plac zabaw” dla dzieci oczekujących z opiekunami na podróż. 


Pasażerowie wybierający podróż klasą biznes, m.in. Lufthansą, będą mogli skorzystać z nowoczesnego saloniku VIP. Terminal w naszym Porcie ma już ponad 10 lat. Mimo prowadzonych dotychczas licznych modernizacji, konieczna jest jego rozbudowa zarówno pod kątem coraz większych oczekiwań pasażerów w zakresie oferty usługowo-handlowej jak też sprawnej i bezpiecznej obsługi ruchu pasażerskiego. Trzeba pamiętać, że nowoczesny i przyjazny terminal to duży atut, który sprawia że nasze lotnisko staje się atrakcyjniejsze. – powiedział Tomasz Moraczewski, Prezes Portu Lotniczego w Bydgoszczy. W ramach prac zostanie zmodernizowany też system klimatyzacji, zapewniający komfortowe warunki oczekiwania w letnie, gorące dni. W rozbudowanej części strefy odlotów zostanie zainstalowane – podobnie jak w reszcie terminalu – nowoczesne oświetlenie LED, które pozwala na oszczędność energii do nawet 85 proc. w stosunku do tradycyjnego oświetlenia. Planowane prace budowalne i modernizacyjne tylko w nieznacznym stopniu mogą być odczuwalne przez pasażerów korzystających z Portu Lotniczego.gość_d99a3 - Profil
gość_d99a3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie