W Bydgoszczy rusza rozbudowa terminalu

24 listopada 2015 19:35
2 komentarze
Rozpoczynająca się przebudowa terminala Portu Lotniczego w Bydgoszczy pozwoli powiększyć strefę odlotów o prawie 1000 metrów kwadratowych. Umowa na realizację przebudowy zostałapodpisana z bydgoską firmą PW Lech.
Reklama
Nowe powierzchnie zostaną wykorzystane pod sklepy wolnocłowe, restaurację, oraz plac zabaw dla dzieci. Rozpoczęta właśnie przebudowa terminala pozwoli pozyskać nowe powierzchnie oraz zagospodarować na potrzeby pasażerów przestrzeń na pierwszym piętrze terminala. W sumie do dyspozycji pasażerów zostanie oddanych prawie 1000 metrów kwadratowych nowych powierzchni. Zadanie podzielono na kilka etapów. Zakończenie przebudowy planowane jest przed rozpoczęciem letniego sezonu.

Pierwszy etap prac zakłada rozbudowę strefy odlotów terminala w kierunku płyty postojowej dla samolotów (PPS1). Dzięki temu strefa dostępna dla pasażerów oczekujących na wylot powiększy się o dodatkowe blisko 250 metrów kwadratowych. Pozyskana powierzchnia zwiększy komfort pasażerów i zapewni im dodatkowe udogodnienia. W tej części terminala znacząco zwiększy się liczba miejsc siedzących, zostanie zmodernizowana klimatyzacja, oświetlenie oraz zlokalizowane dodatkowe toalety i pokój dla matek z dziećmi.W drugim etapie przebudowane zostaną powierzchnie na pierwszym piętrze terminala. Dzięki temu zostanie pozyskane dodatkowe 720 metrów kwadratowych. Zostaną tu zlokalizowane nowe sklepy, punkty usługowe i punkty gastronomiczne. Odlatujący pasażerowie będą mieli do dyspozycji m.in kioski z prasą, sklepy z towarami wolnocłowymi, a turyści będą mogli zakupić regionalne pamiątki. Na pierwszym piętrze powstanie również wygodna restauracja z panoramicznym widokiem na płytę lotniska, oraz specjalnie zaprojektowany „lotniczy plac zabaw” dla dzieci oczekujących z opiekunami na podróż.


Pasażerowie wybierający podróż klasą biznes, m.in. Lufthansą, będą mogli skorzystać z nowoczesnego saloniku VIP. Terminal w naszym Porcie ma już ponad 10 lat. Mimo prowadzonych dotychczas licznych modernizacji, konieczna jest jego rozbudowa zarówno pod kątem coraz większych oczekiwań pasażerów w zakresie oferty usługowo-handlowej jak też sprawnej i bezpiecznej obsługi ruchu pasażerskiego. Trzeba pamiętać, że nowoczesny i przyjazny terminal to duży atut, który sprawia że nasze lotnisko staje się atrakcyjniejsze. – powiedział Tomasz Moraczewski, Prezes Portu Lotniczego w Bydgoszczy. W ramach prac zostanie zmodernizowany też system klimatyzacji, zapewniający komfortowe warunki oczekiwania w letnie, gorące dni. W rozbudowanej części strefy odlotów zostanie zainstalowane – podobnie jak w reszcie terminalu – nowoczesne oświetlenie LED, które pozwala na oszczędność energii do nawet 85 proc. w stosunku do tradycyjnego oświetlenia. Planowane prace budowalne i modernizacyjne tylko w nieznacznym stopniu mogą być odczuwalne przez pasażerów korzystających z Portu Lotniczego.

Ostatnie komentarze

gość_ce673 2015-11-26 21:41   
gość_ce673 - Profil gość_ce673
To dobrze,bo niekiedy,zwłaszcza latem jak było dużo wakacyjnych czarterów,to było naprawdę ciasno.
gość_16fea 2015-11-25 18:37   
gość_16fea - Profil gość_16fea
Ciekawe po co ? Przecież to lotnisko funkcjonuje tylko dzięki dotacjom pana marszałka i również dzięki temu prezes lotniska nadal jest na swoim stanowisku bo gdzie indziej czyli w normalności dawno byłby na zasiłku dla bezrobotnych Jaki prezes takie lotnisko Wstyd do potęgi
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy