Aegean poleci do Krakowa!

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
29 października 2015 23:05
53 komentarzy
Linie lotnicze Aegean Airlines uruchomią w sezonie letnim 2016 r. 14 nowych tras, w tym połączenie do Krakowa.
Reklama
Grecki przewoźnik uruchomi 14 nowych połączeń. Nowymi kierunkami w siatce przewoźnika będą: Dublin, Nicea, Lille, Neapol, Bari, Luksemburg, Amsterdam, Lizbona, Palma de Mallorca, Lublana, Dżudda, Kraków, Wilno oraz Split.

Loty do tych miast będą wykonywane z hubu w Atenach. Połączenia wystartują na początku sezonu letniego 2016 r.

Kraków będzie drugim polskim miastem (po Warszawie) znajdującym się w siatce linii.Nowe kierunki to tylko jeden z elementów rozwoju przewoźnika. Oprócz tego Aegean oczekuje na dostawę kolejnych samolotów (czterech airbusów A320) i planuje dalszą ekspansję.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_bfe7c 2015-11-05 10:24   
gość_bfe7c - Profil gość_bfe7c
@tomwkr7
mietek napisał to całkiem logicznie i zgadzam się z nim w 100%, główną przyczyną hamującą rozwój LOTu np w KRK jest niedostateczna siatka połączeń z WAW:/ Otwieranie z KRK przez LO bezpośrednich połączeń do zagranicznych hubów nie ma najmniejszego sensu.
Ponadto cały czas jeszcze pojawiają się jakieś wpisy, że zachodni przewoźnicy podkradają pasażerów LOTowskich w KRK. Nie jest to prawdą, gdyż LO na trasie KRK-WAW-KRK cały czas na najlepsze obłożenie wśród krajówek i przez ostatnie lata cały czas rośnie. Prawdą jest, że inne linie rozwijają się w KRK, a LO zatrzymał się w miejscu ale jest to spowodowane głównie tym co napisałem na początku posta.
mietek 2015-11-05 09:34   
mietek - Profil mietek
tomwkr7: Wszystko ok tylko, że ilu z tych pasażerów wypełniających samoloty z KRK do LHR czy AMS to pasażerowie P2P? Te samoloty są pełne, bo BA czy KLM dowozi sobie nimi pasażerów na inne loty, a LOT tego nie może zrobić. Mógłby co prawda podpisywać umowy code-share z różnymi przewoźnikami ale i tak nigdy nie będzie w stanie zapenić pasażerowi tylu kierunków przez AMS co może zaproponować KLM. O to dokładnie się rozbija. LO traci bo małą siatkę z WAW w porównaniu do takiego KLM z AMS nawet jeżeli spojrzymy tylko na Europę. Dlatego dla mnie marudzenie, że LO nie otwiera trasy KRK-AMS, a przecież można było na niej zarobić, bo KLM zarabia, jest lekko bez sensu:)
tomwkr7 2015-11-04 18:25   
tomwkr7 - Profil tomwkr7
mietek; LH lata za granicę także z innych lotnisk pod nazwą Eurowings a sama np. z Dusseldorfu więc LH skupia się tylko na FRA i MUC jest trochę na wyrost. Zgodzę się z tym że LOT jest za mały, żeby działać na podobnej zasadzie co LH i tworzenie "hub-u" w WAW jest w tym momencie chyba jedynym dobrym rozwiązaniem. Jednak patrząc na to ile pax-ów odpływa mu np. z KRK to trochę szkoda, że nie wykorzystuje tego potencjału przynajmniej na takich trasach jak np. LHR czy AMS (rynek zresztą sprawdzony przez EuroLot). Widzisz BA wszedł od tak sobie na próbę i praktycznie od razu zwiększył oferowanie bo samoloty ma praktycznie full, KLM to samo. A mógł to być nasz narodowy przewoźnik, który by na tym zarobił a tak korzysta LH, BA, KLM, SWISS gdzie ich samoloty latają pełne. Co chwile do KRK wchodzi nowy gracz i odbiera pax-y LOT niestety. Podobnie rzecz się ma np. z GDN. Nie mam nic do tego "hub-u" w WAW niech się rozwija ale zamykając się w ten sposób nie wiem czy w dłuższej perspektywie to dobry kierunek.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N