Aegean wraca do Krakowa

3 listopada 2022 11:46
Linia Aegean Airlines zapowiedziała powrót do podkrakowskich Balic. Przewoźnik wznowi trasę z Aten do Krakowa w okresie świąteczno-noworocznym i potem w okresie wakacyjnym. Linia wycofała się z Małopolski tuż przed startem tegorocznego sezonu letniego.
Reklama
Linia Aegean Airlines wróci do Krakowa po kilkumiesięcznej przerwie. Ostatni raz grecki przewoźnik zaznaczył swoją obecność w podkrakowskich Balicach 18 czerwca 2022 roku, po czym bez zapowiedzi odwołał resztę połączeń zaplanowanych na sezon letni. Linia umożliwiła turystom zmianę rezerwacji z wylotem z Lotniska Chopina w Warszawie. Decyzja o usunięciu Krakowa z rozkładu była o tyle zaskakująca, że zbiegła się ona w czasie z początkiem wakacji, czyli wzmożonym ruchem pasażerskim m.in. do Grecji.


Na szczęście, zawieszenie rotacji nie potrwa za długo. Linia Aegean Airlines zapowiedziała przywrócenie rotacji z Aten do Krakowa w okresie świąteczno-noworocznym i potem w okresie wakacyjnym. Najpierw przewoźnik będzie latał do Małopolski w okresie od 19 grudnia 2022 roku do 6 stycznia 2023 roku, po czym znów zniknie z krakowskiej siatki połączeń. Powrót nastąpi 23 maja 2023 roku w nadziei na ruch turystów. Trasa będzie realizowana samolotami Airbus A320 dwukrotnie w ciągu tygodnia: we wtorek i piątek. Start z Aten przewidziano na godzinę 7:35, a z Krakowa na godzinę 9:45. Lądowania zaplanowano na 9:00 (Polska) i 13:00 (Grecja). Bezpośredni przelot potrwa do 2 godzin i 25 minut.

Połączenie będzie miało charakter rotacji sezonowej. Oznacza to, że po sezonie wakacyjnym linia Aegean Airlines znów pożegna się z krakowskimi pasażerami. Ostatni rejs z Aten do Krakowa zaplanowano obecnie na 15 września 2023 roku.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy