×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SAS: Mniej pasażerów we wrześniu


Skandynawskie linie lotnicze przewiozły we wrześniu w ruchu regularnym 2,59 mln pasażerów, czyli o 0,6 proc. mniej niż rok temu. Średnie wypełnienie wzrosło jednak o 0,6 pkt. proc. do 77,2 proc.


Mimo spadku liczby pasażerów, praca przewozowa mierzona wskaźnikiem RPK wzrosła o 0,6 proc., głównie dzięki zwiększeniu udziału liczby pasażerów na trasach długodystansowych. Oferowanie wzrosło o 0,1 proc. (ASK). 

W ruchu czarterowym SAS obsłużył 140 tys. pasażerów, czyli o 3,8 proc. więcej niż rok temu. Średnie obłożenie w tym segmencie wyniosło 95,2 proc. i było o 1,6 pkt. proc. wyższe niż przed rokiem. 

Średni yield (czyli przychód z pasażera/RPK) wyniósł 0,89 korony szwedzkiej (wzrost o 1,2 proc.), a średni wskaźnik PASK (przychód z pasażera/ASK) - 0,71 korony szwedzkiej (wzrost o 0,3 proc.). 

We wrześniu odbyło się 98,6 proc. zaplanowanych rejsów SAS-u, z czego 89,1 proc. wykonanych zostało o czasie.gość_baff2 - Profil
gość_baff2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie