×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


W Tunezji o połowę mniej gości z Europy


Po dwóch zamach terrorystycznych wyraźnie zmalała liczba turystów. W pierwszym półroczu w porównaniu z tym samym okresem 2014 r. ubyło 25 proc. gości.


Najwyraźniejszy jest spadek liczby przyjeżdżających turystów z Europy - wynosi 48 proc. Warto zauważyć, że spadek w ostatnich miesiącach może być nawet wyższy, bo dane obejmują okres od stycznia do końca sierpnia, a pierwszy z zamachów terrorystycznych miał miejsce 18 marca 2015 r. Można zatem przypuszczać, że w styczniu i lutym nie notowano istotnych spadków.

O statystykach tunezyjskiej turystyki poinformowała na targach w Paryżu Salma Elumi Rekik, minister turystyki tego kraju, a doniósł o tym PAP.

Jak wynika z danych Travelplanet, w tym roku udział Tunezji w wyjazdach zagranicznych Polaków spadł kilkukrotnie. Rok temu wybierało ją 7,3 proc. wyjeżdżających za granicę, w tym roku (dane z lipca) to tylko 1,3 proc. gość_d5575 - Profil
gość_d5575
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie