×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


CSA poleciał z Radomia do Pragi


W piątek (18.09) czeskie linie lotnicze Czech Airlines zainaugurowały rejsy z Radomia do Pragi. CSA to drugi po airBaltic przewoźnik na radomskim lotnisku.


Pierwszym lotem do Pragi poleciało z Radomia 26 pasażerów. 

Loty na trasie Radom - Praga będą się odbywały trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, piątki oraz niedziele. Start jest planowany na godz. 14:40, a lądowanie w Pradze półtorej godziny później. Loty obsługiwane będą przez turbośmigłowe samoloty ATR 72, zabierającym na pokład 68 pasażerów.


- Port Lotniczy Radom nie spoczywa na laurach. Trwają rozmowy z trzecim przewoźnikiem - powiedziała Dorota Sidorko, prezes portu lotniczego w Radomiu w rozmowie z Radiem dla Ciebie.

Sidorko poinformowała również, że od 17 września na radomskim lotnisku obecni są również kontrolerzy Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Kontrolerzy do pracy w Radomiu dojeżdżają z Warszawy i Łodzi. Oznacza to, że linie lotnicze, które warunkują swoje operacje kontrolą przestrzeni powietrznej, mogą już bez problemu lądować w Radomiu.


Wciąż fatalne statystyki obłożenia notują loty airBaltic do Rygi. W czwartek do Radomia przyleciała jedna osoba, do Rygi odleciał również jeden pasażer. O słabym starcie Air Baltic na radomskim lotnisku pisaliśmy w artykule "Pasażerów policzymy na palcach jednej ręki".

fot. Port Lotniczy Radomgość_167c6 - Profil
gość_167c6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie