Radom: Pasażerów policzymy na palcach jednej ręki

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
07 września 2015 22:18
59 komentarzy
1 września ruszyły loty z Radomia do Rygi. Od początku bacznie przyglądamy się tej trasie - okazuje się, że po 3 rejsach, komercyjnych pasażerów odlatujących z Radomia można policzyć na palcach jednej ręki. Na najbliższe dwa rejsy bilety na tej trasie są niedostępne.
Reklama

W sobotę na pokładzie samolotu airBaltic był tylko jeden pasażer, dwa dni wcześniej dwóch, w tym jeden to pracownik Air Baltic. Tłumniej było na inauguracyjnym rejsie, ale tylko dlatego, że władze i dziennikarze polecieli do Rygi na study tour. Teraz bilety na najbliższe dwa rejsy nie są dostępne w systemie rezerwacyjnym linii.
- Loty we wtorek 8 września i w czwartek 10 września widnieją w systemie jako skasowane - usłyszeliśmy na infolinii airBaltic. - Najbliższy dostępny termin to sobota 12 września.


- Czechy mają większe powodzenie niż Ryga, myślę że też będzie fajnie i też będzie sukces - powiedziała Dorota Sidorko, prezes Portu Lotniczego w Radomiu lokalnym dziennikarzom po powrocie z Rygi.

- Rozmawiając z ludźmi [w Rydze - przyp. red] doszliśmy do wniosku, że to jest nawet fajny kierunek, żeby polecieć sobie nad morze na weekend. Zamiast samochodem 6-7 godzin spędzić w korkach, po prostu wsiąść w samolot i morze jest to samo, co nasze - dodała Sidorko.

Na pytanie dziennikarzy jaka jest przyszłość lotniska Sidorko odpowiedziała, że cały czas prowadzone są rozmowy i wyraziła nadzieję, że przyniosą one efekty.

Komentarz Pasazer.com

Zainteresowanie lotami z Radomia do Rygi jest znikome - choć spodziewaliśmy się, że tłumów na tej trasie nie będzie, pojedyncze osoby na pokładzie świadczą, że i tak byliśmy optymistami. Komfort dla pasażerów jest wyjątkowy, ale przewoźnikowi chyba nie o to chodzi, by wysyłać praktycznie prywatny samolot do Radomia.

A słowa Sidorko aż trudno skomentować. "Myślę, że też będzie fajnie", "też będzie sukces", "to jest nawet fajny kierunek" - takie wypowiedzi sprawiają wrażenie, jakby dopiero po locie do Rygi prezes lotniska zdała sobie sprawę, gdzie jest położone to miasto, a pierwsze badania rynku wykonała po wylądowaniu w stolicy Łotwy.

Może warto uświadomić pani prezes, że jeśli Polacy chcą koniecznie polecieć jesienią nad morze, to raczej wybiorą kierunki południowe, a nie chłodną, choć piękną Rygę. I choćby z tego powodu te loty mogą okazać się nieco mniej "nawet fajne" niż oczekuje Sidorko.

Pozostaje mieć nadzieje, że przynajmniej w jednym ma rację i loty do Pragi będą cieszyły się większym powodzeniem.

Paweł Cybulak, Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_8b360 2015-09-19 09:12   
gość_8b360 - Profil gość_8b360
gość_a0a7a, nie wiem, zapytaj ile jest prawdzwiwych pax w pax. rany... jakoś do rix tyle osob co to chciały zobaczyć pierwszego przewoznika nie było.
gość_85e19 2015-09-18 22:30   
gość_85e19 - Profil gość_85e19
mocherowa przecież to ty prowokujesz i hejtujesz
mocherowa 2015-09-18 21:36   
mocherowa - Profil mocherowa
Hejterzy z luz już się uaktywniają :)
bez was byłoby nudno :)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama