×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Radom: Pasażerów policzymy na palcach jednej ręki


1 września ruszyły loty z Radomia do Rygi. Od początku bacznie przyglądamy się tej trasie - okazuje się, że po 3 rejsach, komercyjnych pasażerów odlatujących z Radomia można policzyć na palcach jednej ręki. Na najbliższe dwa rejsy bilety na tej trasie są niedostępne.


W sobotę na pokładzie samolotu airBaltic był tylko jeden pasażer, dwa dni wcześniej dwóch, w tym jeden to pracownik Air Baltic. Tłumniej było na inauguracyjnym rejsie, ale tylko dlatego, że władze i dziennikarze polecieli do Rygi na study tour. Teraz bilety na najbliższe dwa rejsy nie są dostępne w systemie rezerwacyjnym linii.
 
Loty we wtorek 8 września i w czwartek 10 września widnieją w systemie jako skasowane - usłyszeliśmy na infolinii airBaltic. - Najbliższy dostępny termin to sobota 12 września.


- Czechy mają większe powodzenie niż Ryga, myślę że też będzie fajnie i też będzie sukces - powiedziała Dorota Sidorko, prezes Portu Lotniczego w Radomiu lokalnym dziennikarzom po powrocie z Rygi.

Rozmawiając z ludźmi [w Rydze - przyp. red] doszliśmy do wniosku, że to jest nawet fajny kierunek, żeby polecieć sobie nad morze na weekend. Zamiast samochodem 6-7 godzin spędzić w korkach, po prostu wsiąść w samolot i morze jest to samo, co nasze - dodała Sidorko.

Na pytanie dziennikarzy jaka jest przyszłość lotniska Sidorko odpowiedziała, że cały czas prowadzone są rozmowy i wyraziła nadzieję, że przyniosą one efekty.

Komentarz Pasazer.com

Zainteresowanie lotami z Radomia do Rygi jest znikome - choć spodziewaliśmy się, że tłumów na tej trasie nie będzie, pojedyncze osoby na pokładzie świadczą, że i tak byliśmy optymistami. Komfort dla pasażerów jest wyjątkowy, ale przewoźnikowi chyba nie o to chodzi, by wysyłać praktycznie prywatny samolot do Radomia. 

A słowa Sidorko aż trudno skomentować. "Myślę, że też będzie fajnie", "też będzie sukces", "to jest nawet fajny kierunek" - takie wypowiedzi sprawiają wrażenie, jakby dopiero po locie do Rygi prezes lotniska zdała sobie sprawę, gdzie jest położone to miasto, a pierwsze badania rynku wykonała po wylądowaniu w stolicy Łotwy.

Może warto uświadomić pani prezes, że jeśli Polacy chcą koniecznie polecieć jesienią nad morze, to raczej wybiorą kierunki południowe, a nie chłodną, choć piękną Rygę. I choćby z tego powodu te loty mogą okazać się nieco mniej "nawet fajne" niż oczekuje Sidorko. 

Pozostaje mieć nadzieje, że przynajmniej w jednym ma rację i loty do Pragi będą cieszyły się większym powodzeniem.

Paweł Cybulak, Dominik Sipińskigość_3da34 - Profil
gość_3da34
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie