×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rekordowe wypełnienie samolotów SAS-u


Samoloty skandynawskiej linii SAS w lipcu latały wypełnione średnio w 86,9 proc. - to najlepszy miesięczny odczyt tego wskaźnika w historii spółki. Liczba pasażerów w ubiegłym miesiącu spadła jednak o 0,4 proc. do 2,59 mln.Powodem spadku liczby pasażerów było przede wszystkim ograniczenie oferty czarterowej. SAS zmniejszył oferowanie w tym segmencie o 11,8 proc., a o 11,2 proc. zmalała liczba pasażerów (do 216 tys.). Pod względem ruchu regularnego linia zanotowała niewielki wzrost liczby pasażerów o 0,8 proc. do 2,38 mln, ale nie wystarczyło to, by skompensować straty na czarterach.

Ponieważ oferowanie w segmencie lotów regularnych było o 0,5 proc. niższe niż rok temu, a pasażerów przybyło, to średni loadfactor poprawił się o 0,4 pkt. proc. do rekordowego poziomu 86,9 proc. Po uwzględnieniu lotów czarterowych średnie wypełnienie wyniosło 88,3 proc. 

Ruch na trasach regularnych pod względem wskaźnika RPK nie zmienił się. SAS zanotował spadek tego wskaźnika na trasach międzykontynentalnych (o 0,9 proc.), ale poprawił go na europejskich (o 0,3 proc.) i krajowych (1 proc.).

Od początku roku SAS przewiózł 20,14 mln pasażerów (spadek o 1,3 proc.), w tym 19,41 mln w ruchu regularnym (spadek o 0,4 proc.).

W lipcu odbyło się 99,5 proc. zaplanowanych lotów SAS-u, z czego 84 proc. było o czasie. 

SAS podał też dane za czerwiec dotyczące średniego yieldu - wyniósł 1,03 korony szwedzkiej, co stanowiło wzrost o 4,8 proc. Przychód jednostkowy (PASK) osiągnął 0,82 SEK (wzrost o 1 proc.).gość_2eaed - Profil
gość_2eaed
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie