×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Odnaleziona na Reunion klapa to część MH370


Władze Malezji potwierdziły, że odnaleziona na wyspie Reunion klapa samolotu boeing 777 pochodzi z maszyny Malaysia Airlines o znakach rejestracyjnych 9M-MRO, która w marcu 2014 r. zniknęła z radarów podczas rejsu MH370.


W ubiegłym tygodniu na plaży na wyspie Reunion, położonej ok. 700 km na wschód od Madagaskaru na Oceanie Indyjskim, znaleziono fragment klapy samolotu. Badania szybko potwierdziły, że jest to element samolotu typu boeing 777, a teraz wiadomo już, że to fragment zaginionego w tajemniczych okolicznościach rejsu MH370. To pierwsza odnaleziona część tej maszyny.

Najbardziej prawdopodobna hipoteza dotycząca tego rejsu zakłada, że samolot rozbił się w południowym Oceanie Indyjskim. Eksperci podkreślają, że przez 16 miesięcy od katastrofy prądy oceaniczne mogły znieść klapę na Reunion mimo tego, że wyspa leży ok. 4-5 tys. km od miejsca, w którym prawdopodobnie rozbił się malezyjski boeing.

Nie wiadomo, czy śledczy będą w stanie dowiedzieć się czegoś o przebiegu katastrofy na podstawie tego elementu, ale stan klapy może dać wskazówki dotyczące m.in. tego, czy samolot rozpadł się dopiero podczas uderzenia w wodę czy w powietrzu. 


Reklama


Booking.com
gość_7b68a - Profil
gość_7b68a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie