Boeing i UTC Aerospace Systems zwiększają produkcję w Polsce

15 maja 2015 17:36
1 komentarz
Boeing i UTC Aerospace Systems ogłosili dziś (15.5) w Warszawie przedłużenie umowy na produkcję w Polsce elementów do Boeingów B737 Next-Generation, B737 MAX oraz B787 Dreamliner.
Reklama
UTC Aerospace Systems, spółka zależna United Technologies Corp., zwiększa liczbę kluczowych komponentów podwozia produkowanych i montowanych dla B737 w zakładach produkcyjnych w Rzeszowie i Krośnie, w tym kompletnych zespołów przedniej goleni i newralgicznych komponentów podwozia głównego. Dodatkowe zamówienia B737 mogą stworzyć nawet ponad 100 nowych miejsc pracy w Polsce. Boeing B737 jest najlepiej sprzedającym się samolotem w historii lotnictwa komercyjnego. Przewiduje się, iż w połączeniu z nowymi zleceniami dla innych zakładów UTC w Polsce, wliczając w to wytwarzanie pomocniczych zespołów silnikowych (APU) przez Pratt & Whitney w Rzeszowie, w przeciągu następnych 15 lat wartość wsparcia programów samolotowych Boeinga przekroczy 1 miliard dolarów (ok. 3,6 miliarda złotych).

//www.pasazer.com/img/images/normal/737-Max-Family-2-copy.jpg
- Boeing jest jednym z naszych najważniejszych klientów od ponad 80 lat. Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że będziemy kontynuować to partnerstwo poprzez realizację zwiększanych zamówień dla programów Boeinga. Łączy nas także zaangażowanie w rozwój branży lotnictwa w Polsce – powiedziała Kimberly Kinsley, wiceprezes ds. operacyjnych w UTC Aerospace Systems.

UTC Aerospace Systems oraz Boeing silnie zaznaczyły swoją obecność w Polsce. UTC Aerospace Systems zatrudnia ponad 2 tys. pracowników w swoich zakładach w Rzeszowie, Krośnie, Wrocławiu i Kaliszu. Boeing od ponad 20 lat pozyskuje komponenty i podzespoły lotnicze w Polsce. Roczne wydatki spółki w 2015 r. mają wynieść blisko 75 milionów dolarów (ok. 273,5 miliona złotych).

//www.pasazer.com/img/images/normal/boeing,b787-9,farnborough,pbozyk.jpg
- Zakłady UTC Aerospace Systems w Polsce wraz ze wspierającymi je polskimi dostawcami konsekwentnie dostarczają na czas wysokiej jakości produkty, oferując przy tym konkurencyjne ceny. Wraz z rosnącym tempem produkcji opieramy się na partnerach łańcucha dostaw, takich jak UTC Aerospace Systems, i ich polskich pracownikach, aby sprostać zapotrzebowaniu na nasze komercyjne samoloty. Wraz ze zwiększeniem produkcji UTC Aerospace Systems włączamy Polskę w światowy łańcuch dostaw Boeinga – powiedział Jeff Luckey, szef ds. dostawców Boeing Commercial Airplanes na Europę, Bliski Wschód i Indie.

Boeing bezpośrednio zatrudnia w Polsce ponad 300 pracowników, a programy spółki łącznie zapewniają w kraju ponad 3,6 tys. miejsc pracy. Warszawskie biuro Boeinga jest centrum operacyjnym dla Boeing Defense, Space & Security na Europę Środkową i Wschodnią, a Jeppesen, spółka zależna Boeinga, ma swoją placówkę w Gdańsku.

Natomiast UTC Aerospace Systems zajmuje się projektowaniem, produkcją i obsługą zintegrowanych systemów i komponentów na potrzeby przemysłu lotniczego i obronnego. UTC AS obsługuje globalną bazę klientów dzięki rozbudowanej sieci zakładów produkcyjnych i centrów obsługi klientów zlokalizowanych na całym świecie. United Technologies Corp., z siedzibą w Hartford, Connecticut, w Stanach Zjednoczonych, zapewnia zaawansowane technologicznie systemy i usługi dla branży budowlanej i lotniczej.

//www.pasazer.com/img/images/normal/utc,aerospace,parisairshow,pbozyk.jpg
Koncern Boeing jest światowym liderem w lotnictwie oraz największym producentem samolotów komercyjnych i wojskowych. Dostarcza produkty i usługi dla klientów w 150 krajach i jest jednym z największych amerykańskich eksporterów pod względem sprzedaży. Boeing ma siedzibę w Chicago i zatrudnia ponad 165 000 pracowników w Stanach Zjednoczonych i ponad 65 krajach.

O tym co produkują zagraniczne koncerny w Polsce możecie przeczytać w naszym raporcie "Polskie kontrakty lotniczych gigantów".

Fot. Boeing Media, Piotr Bożyk

Ostatnie komentarze

gość_1964e 2015-05-16 08:42   
gość_1964e - Profil gość_1964e
A Henia Bochniarz się nie wypowiedziała? Ta to dopiero lobbuje za Hameryką i Bołingiem.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy