Będzie nowy Hampton by Hilton w Gdańsku

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
14 maja 2015 10:27
2 komentarze
Sieć Hilton Worldwide osiągnęła porozumienie w kwestii budowy nowego hotelu Hampton by Hilton w Gdańsku. Otwarcie obiektu, który powstanie na Starym Mieście, planowane jest na 2017 rok.
Reklama

Obiekt będzie działać na podstawie umowy franczyzowej pomiędzy siecią Hilton Worldwide a spółką VHM Hotel Management Sp. z.o.o. Hampton by Hilton Gdansk Old Town będzie trzecim obiektem sieci Hilton Worldwide w Gdańsku po Hilton Gdansk i Hampton by Hilton Gdansk Airport.

Nowy hotel usytuowany będzie w samym centrum Gdańska, niecały kilometr od dworca głównego, w
pobliżu Długiego Targu oraz Kościoła Mariackiego. 156 pokoi gościnnych Hampton by Hilton Gdansk Old Town będzie częścią większego obiektu usługowego. W budynku, poza hotelem, będą znajdowały się również sklepy oraz przestrzeń do odpoczynku i rekreacji.

-
W ostatnich latach Gdańsk czerpał korzyści z rozwoju ruchu turystycznego do Polski. W 2014 r. miejski port lotniczy odnotował wzrost liczby pasażerów przylatujących o 15 proc. Jestem przekonany, że Hampton by Hilton Gdansk Old Town będzie stanowił idealne uzupełnienie naszej dotychczasowej oferty - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Patrick Fitzgibbon, wiceprezes do spraw rozwoju w regionie Europy i Afryki Hilton Worldwide.

W Polsce działają obecnie cztery hotele Hampton by Hilton: dwa w Warszawie i po jednym w Gdańsku oraz w Świnoujściu. Kolejne mają zostać otwarte jeszcze w tym roku w Krakowie i Jeleniej Górze.

- Biorąc pod uwagę wyjątkową lokalizację i charakter obiektu, a także obecne trendy panujące na rynku nieruchomości, jesteśmy przekonani, że Hilton Gdansk Old Town pozwoli nam na jak najlepsze wykorzystanie potencjału tej nieruchomości i tym samym zapewni jej komercyjny sukces -
powiedział Marcin Juszczyk, dyrektor inwestycyjny i członek zarządu Capital Park S.A., spółki będącej właścicielem projektu.

Sieć Hampton by Hilton posiada w s
woim portfolio ponad 2000 hoteli z kategorii ekonomicznej. Każdy hotel Hampton by Hilton oferuje bezpłatne, gorące śniadanie i dostęp do szerokopasmowego Internetu Wi-Fi.

Wkrótce na portalu Pasażer Podróże zaprezentujemy wywiad z Markiem Nogalem, regionalnym szefem marek Focused Service (Hampton i Garden Inn) w Hilton Worldwide.

Reklama

Ostatnie komentarze

gufi_gda 2017-06-20 06:52   
gufi_gda - Profil gufi_gda
Hotel nie ma opóźnienia. Bryła już stoi. Teraz czas na wnętrze.
gość_b38ff 2017-06-19 23:55   
gość_b38ff - Profil gość_b38ff
Czy ten hotel ma jakies opoznienie?
Swoja droga szkoda tego starego kina, czy kin, bo byly ich trzy.
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama