AF-KLM zwiększa oferowanie na lato

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
15 marca 2015 11:41

O 1,7 proc. zwiększy oferowanie mierzone współczynnikiem ASK koncern Air France-KLM w sezonie letnim 2015 r. Wzrośnie liczba miejsc na trasach długodystansowych oraz linii Transavia, natomiast zmaleje na lotach średniego dystansu.

Reklama

Na trasach długodystansowych latem AF-KLM zwiększy swoją ofertę o 1,8 proc. w stosunku do rozkładu zimowego. Z kolei Transavia będzie miała oferowanie większe aż o 7,8 proc., co wynika z rosnącej roli tej spółki w ramach koncernu.

W związku z trwającą restrukturyzacją lotów średniodystansowych oferowanie w tym segmencie zmaleje o 1,9 proc.

- Letni rozkład lotów odzwierciedla nasze ambicje związane z planem Perform 2020 - podkreślił cytowany w komunikacie prasowym Alexandre de Juniac, prezes AF-KLM.

W ramach połączeń długodystansowych do rozkładu lotów trafią nowe trasy Air France z Paryża-CDG do Vancouver oraz KLM-u z Amsterdamu do Edmonton, Bogoty oraz Cali. Przywrócone zostaną także sezonowe loty z Paryża do Minneapolis-St. Paul. Latem wzrośnie częstotliwość lotów z Paryża do San Francisco oraz z Amsterdamu do Los Angeles.

Więcej lotów latem będzie wykonywanych także m.in. z Paryża do Panamy, Fort de France i Seulu oraz z Amsterdamu do Curacao, Dar es Salaam i Entebbe.

Do końca lata 2015 r. Air France zamierza zamontować nowe kabiny BEST w 20 samolotach z rodziny boeing 777 obsługujących 18 kierunków: Los Angeles, Nowy Jork, Toronto, Waszyngton, Sao Paulo, Bangui, Doualę, Libreville, Malabo, Yaounde, Bejrut, Dubaj, Pekin, Guangzhou, Dżakartę, Szanghaj, Singapur oraz Tokio-Hanedę.

W ramach siatki połączeń średniego dystansu AF-KLM wprowadzi trzy nowe trasy z Amsterdamu (Belfast, Kraków oraz Montpellier) oraz pięć z Paryża-CDG (Bordeaux, Neapol, Billund, Bukareszt i Budapeszt).

HOP! zmniejszy za to liczbę lotów z Paryża-Orly do Tuluzy, Strasburga i Miluzy. Mocno ograniczona zostanie także oferta lotów międzynarodowych z lotnisk regionalnych we Francji, choć wyjątkami będą m.in. loty z Marsylii do Afryki Północnej i Bejrutu oraz z Nicei do Tel Awiwu i Aten.

Transavia w sezonie letnim zwiększy aż o 30 proc. oferowanie z Francji, ale za to nieznacznie zmniejszy oferowanie z Holandii (-0,8 proc.). Niskokosztowa marka AF-KLM uruchomi 10 nowych tras: z Paryża-Orly do Walencji, Dublina, Monachium, Salonik, Tirany, Warszawy, Casablanki, Fezu i Amsterdamu oraz z Nantes do Madrytu. Z Holandii Transavia uruchomi jedną nową trasę: Rotterdam-Berlin.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama