×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko w Bydgoszczy podsumowało loty Eurolotu


13 marca br. będzie ostatnim dniem lotów linii Eurolot na bydgoskim lotnisku. W ciągu 11 miesięcy z rejsów na trasie Bydgoszcz-Warszawo skorzystało ponad 15 tys. pasażerów.Dzięki umowie code-share i wprowadzeniu trzeciej rotacji dziennie, połączenie cieszyło się rosnącym zainteresowaniem i było ważnym elementem wspierającym rozwój regionu oraz alternatywą dla podróży pociągiem czy autem.
 
Połączenie na trasie Bydgoszcz-Warszawa, obsługiwane przez Eurolot, wystartowało 14 kwietnia 2014 r. i od samego początku realizowane było nowoczesnym samolotem Bombardier Q400 z 78 fotelami na pokładzie. Początkowo loty odbywały się 2 razy dziennie. W okresie od 14.04.2014 do 5.08.2014 skorzystało z nich ponad 4,5 tys. pasażerów. 

Inauguracja połączenia Bydgoszcz-Warszawa. Kwiecień 2014

Ważnym momentem było objęcie lotów na trasie Bydgoszcz – Warszawa umową code-share z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT. Dla pasażerów oznaczało to przede wszystkim możliwość skorzystania z bogatej siatki połączeń narodowego przewoźnika na jednym bilecie i większą wygodę podróżowania. Dodatkowo Bydgoszcz widoczna jest w globalnych systemach rezerwacyjnych członków Star Alliance, co bardzo dobrze wpłynęło na promocję regionu.

Kolejnym krokiem milowym było uruchomienie 26 stycznia br. dodatkowego połączenie na trasie Bydgoszcz-Warszawa. Zapewniło ono  możliwość wylotu i powrotu ze stolicy tego samego dnia. Dodatkowa, trzecia rotacja  była odpowiedzią na potrzeby przedsiębiorców, którzy dzięki temu mogli komfortowo i szybko podróżować samolotem z/do Bydgoszczy. Po jej uruchomieniu port notował stale zwiększające się zainteresowanie pasażerów tymi lotami, co pokazują rosnące statystki z ostatnich tygodni. W okresie od objęcia połączenia umową code-share do 11 marca Eurolot przewiózł na tej trasie 10,8 tys. pasażerów. 

Zakończenie współpracy z liniami Eurolot martwi bydgoskie lotnisko tym bardziej, że w ostatnim tygodniu operowania padły rekordy obłożenia. W poniedziałek (9.03) na pokładzie rejsu K2155 podróżowało 55 osób, natomiast na ostatni dzień lotów (13.03) są już dokonane rezerwacje przez 58 pasażerów.

Fot. Tymon Markowski
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_a1a25 - Profil
gość_a1a25
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie