Qatar Airways ma gotowy plan taniej linii

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
10 marca 2015 14:30
Linie Qatar Airways nie zamierzają obecnie uruchamiać własnej niskokosztowej linii lotniczej. Ale jeśli tani konkurenci zaczną podbierać katarskiej spółce pasażerów, zarząd linii ma już gotowy plan uruchomienia takiego przewoźnika.
Reklama
- Na razie przewoźnicy niskokosztowi nie odbierają nam pasażerów na trasach do, z i przez Dohę. Ale jeśli tylko poczujemy, że zaczyna się konkurencja o tych samych podróżnych, uruchomimy tanią linię. Plan jej stworzenia jest już gotowy w naszych biurkach - zapowiedział w Berlinie Akbar Al Baker, prezes Qatar Airways.

Doha nie jest jeszcze tak ciekawym kierunkiem dla przewoźników niskokosztowych jak Dubaj. Do stolicy Kataru lata obecnie jedynie flydubai - linia, która jest niskokosztową marką z grupy Emirates, chociaż to raczej przewoźnik hybrydowy niż typowy low-cost.

Do Dubaju latają obecnie, nie licząc mającego tam bazę flydubai, m.in. Cebu Pacific, flynas, IndiGo i Norwegian. Na lotnisko Dubai World Centre połączenia oferują z kolei m.in. airberlin (sezonowo) oraz Wizz Air. Od października na główne lotnisko w Dubaju zacznie latać także Eurowings - niskokosztowa marka długodystansowa Lufthansy.

Al Baker podkreślił, że Qatar Airways są gotowe na to, że w pewnym momencie linie niskokosztowe zaczną latać również do Dohy.

Dopóki to się jednak nie stanie, przewoźnik nie zamierza przejmować inicjatywy i otwierać nowej spółki. Ewentualne uruchomienie katarskiego low-costa będzie jedynie odpowiedzią na ruchy innych linii.

Jak zaznaczył Al Baker, Qatar Airways są gotowe na uruchomienie takiej linii w każdej chwili.

Nie wiadomo, czy plany te mają związek z zainteresowaniem katarskiej spółki zakupem udziałów w linii IndiGo. Al Baker podczas tej samej konferencji prasowej pochwalił tego low-costa z Indii i uznał tę spółkę za jedyną dobrze zarządzaną linię lotniczą w tym kraju.

- Jeśli mielibyśmy szansę zakupu części akcji tej linii, chętnie byśmy to zrobili - podkreślił Al Baker.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy