Bartolini Air rekrutuje dla Adria Airways

Tomasz Wyszyński - Profil Tomasz Wyszyński
24 lutego 2015 12:15
12 komentarzy
W ramach umowy o współpracy z Adria Airways firmie Bartolini Air została powierzona rekrutacja pilotów i personelu pokładowego dla samolotu, który będzie stacjonował w Łodzi.
Reklama

Od początku sezonu letniego pierwszy raz w historii łódzkie lotnisko stanie się bazą przewoźnika. Adria Airways zbazuje jedną maszynę CRJ700, dzięki czemu zwiększy oferowanie do Monachium z jednego do dwóch lotów dziennie oraz uruchomi codzienny lot do Amsterdamu.

Rekrutacja polega na wstępnej selekcji 10 kandydatów na pilotów i 30 kandydatów na personel pokładowy. Wybrane osoby udadzą się następnie do siedziby Adria Airways na trwający cztery dni tzw. screening, w wyniku którego zostanie ostatecznie wybranych czterech pilotów na stanowisko pierwszego oficera oraz sześć osób na stanowisko stewarda/stewardesy.

Wybrani piloci w połowie kwietnia w Lublanie rozpoczną szkolenie uprawniające do pilotowania samolotu bombardier CRJ700, a następnie zasiądą za sterami stacjonującego w Łodzi samolotu.

Załoga Adria Airways na lotnisku w Łodzi

Samolot bombardier CRJ700, który od końca marca będzie stacjonował w Łodzi to nowoczesny pasażerski dwusilnikowy odrzutowiec. Samolot produkowany jest od 2001 r. przez kanadyjską firmę Bombardier Aerospace. Posiada masę startową 34 tony, lata z prędkością ok 0,78 Macha (ok. 950 km/h) i zabiera na pokład do 70 osób i 4 członków załogi (dwóch pilotów i dwóch członków personelu pokładowego).

Bartolini Air Maintenance, spółka serwisowa Bartolini Air, będzie także odpowiedzialna razem z mechanikami z Adria Tehnika za codzienne przeglądy samolotu oraz usuwanie ewentualnych usterek które mogły powstać w wyniku eksploatacji samolotu.

Bartolini Air to dziś największy certyfikowany ośrodek szkolenia lotniczego w Polsce. Od powstania firmy w roku 2006 ośrodek wyszkolił blisko 500 pilotów zawodowych. Dziś piloci Bartolini Air latają dla renomowanych przewoźników lotniczych na całym świecie. Firma operuje flotą 13 nowoczesnych samolotów szkolno-treningowych bazujących na lotnisku w Łodzi. Firma Bartolini Air to także zespół wysoko wykwalifikowanych mechaników lotniczych, na co dzień zajmujących się utrzymaniem bezpiecznych operacji lotniczych ośrodka.

Fot. Tomasz Wyszyński
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_52541 2015-02-27 22:56   
gość_52541 - Profil gość_52541
@gość20271
bredzisz, manipulujesz i podjudzasz...z LOTu jesteś? Jakby latały puste to z pewnością Adria potroiłaby swoją siatkę połączeń i utworzyła bazę...podobnie Ryanair...bodaj jedynie w Łodzi nie dostaje "bonusa" a jakoś nie zabiera zabawek...jakby Łódź pompowała taką kasę w "dopłaty" jak np Modlin i miała takie poparcie "u góry" jak niektórzy, to też by miała eldorado...
jjemiolo 2015-02-25 18:46   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Zycze JP powodzenia w LCJ. Lodz powinna miec lotnisko. Na dluzsza mete tak korzystnie polozone wzgledem miasta lotnisko powinno znalezc uzytkownikow. To dotyczy tez pozostalych lotnisk w kraju ktore sa blisko albo dobrze skomunikowane z miastem. Jednak nie dotyczy to SZZ, IEG czy przyszlych SZY, ktore sa niewypalami przy ciagle poprawiajacym sie transporcie naziemnym.
gość_939c2 2015-02-25 12:13   
gość_939c2 - Profil gość_939c2
Łódź jest sensownym lotniskiem tylko niepotrzebnie odwalali cyrki ze zmianą terminali. Trzeba było zostawić stary dobry T2 (po którym teraz w Radomiu nawet muchy nie chcą latać) a nie budować bizyntyjski pałac za grube miliony
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama