×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Prezes PAŻP odwołany


Prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, Krzysztof Kapis, został zdymisjonowany przez premier Ewę Kopacz. Powody odwołania nie zostały podane.


Na stanowisku prezesa PAŻP Kapisa zastąpi dotychczasowa wiceprezes Agencji, Magdalena Jaworska. 

Kapis w przeszłości kierował Departamentem Lotnictwa w Ministerstwie Transportu, a przez krótki czas był także prezesem LOT-u. 

Nie są znane powody odwołania Kapisa, choć według nieoficjalnych informacji "Gazety Wyborczej" miał do tego doprowadzić pomysł byłego już prezesa PAŻP dotyczący zróżnicowania stawek opłat terminalowych w Polsce. Kapis chciał wprowadzić w kraju dwie stref opłat terminalowych - jednej dla Lotniska Chopina, drugiej dla pozostałych portów lotniczych (tam opłata byłaby wyższa). Ten pomysł wzbudził sprzeciw przedstawicieli mniejszych lotnisk.

W odpowiedzi na nasze pytanie rzecznik Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju (o zdymisjonowanie Kapisa wnioskowała minister Ewa Wasiak) nie podał żadnych dodatkowych informacji poza linkiem do lapidarnej informacji na stronie resortu.gość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie