Prezes PAŻP odwołany

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
11 lutego 2015 15:19
10 komentarzy
Prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, Krzysztof Kapis, został zdymisjonowany przez premier Ewę Kopacz. Powody odwołania nie zostały podane.
Reklama

Na stanowisku prezesa PAŻP Kapisa zastąpi dotychczasowa wiceprezes Agencji, Magdalena Jaworska.

Kapis w przeszłości kierował Departamentem Lotnictwa w Ministerstwie Transportu, a przez krótki czas był także prezesem LOT-u.

Nie są znane powody odwołania Kapisa, choć według nieoficjalnych informacji "Gazety Wyborczej" miał do tego doprowadzić pomysł byłego już prezesa PAŻP dotyczący zróżnicowania stawek opłat terminalowych w Polsce. Kapis chciał wprowadzić w kraju dwie stref opłat terminalowych - jednej dla Lotniska Chopina, drugiej dla pozostałych portów lotniczych (tam opłata byłaby wyższa). Ten pomysł wzbudził sprzeciw przedstawicieli mniejszych lotnisk.

W odpowiedzi na nasze pytanie rzecznik Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju (o zdymisjonowanie Kapisa wnioskowała minister Ewa Wasiak) nie podał żadnych dodatkowych informacji poza linkiem do lapidarnej informacji na stronie resortu.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_9ef86 2015-08-17 13:35   
gość_9ef86 - Profil gość_9ef86
Zna na rzeczy? Dobre sobie. Właśnie, to że skakał jak żabka od fotela do fotela świadczy o jego fachowości. Włącznie w kierowaniem departamentem lotnictwa w ministerstwie, który to departament rozłożył na łopatki i branżę i ULC nie wprowadzając niezbędnych zmian prawnych lub bujając się z nimi nie wiadomo ile. Taki to jest fachowiec o dobrego wyglądania...
gość_77c83 2015-02-13 23:35   
gość_77c83 - Profil gość_77c83
Kapis byl ostatnim szefow wszelkich firm/urzedow w polskim lotnictwie, ktorzy znaja sie na rzeczy i znaja branze od podszewki. Wszyscy pozostali to miernotki przyniesione w teczce przez politykow i rozkladajace firmy na lopatki vide chocby LO (wystepujace o pomoc publiczna) czy ELO (planujace zakonczyc operacje w prima aprilis). Podobnie bedzie z PPLem czy PAZPem jak tylko przez rok czy dwa bedzie nimi kierowal czlowiek nie majacy pojecia o co w tym biznesie chodzi. Tak oto politycy rozkladaja polskie lotnictwo, ktore moze miec problem z podzwignieciem sie. Podobnie jest w wielu innych branzach: stocznie, kopalnie etc.
gość_d8d17 2015-02-12 08:06   
gość_d8d17 - Profil gość_d8d17
To miał być pomysł na ukryte dotacje dla LOTu. To jak teraz Pani Premier zamierza utrzymać narodowego przewoźnika, jak nie pozwala na opodatkowanie pasażerów regionalnych na jego rzecz?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama