×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


MH370 to już oficjalnie katastrofa lotnicza


Malezyjski Departament Lotnictwa Cywilnego (DCA) oficjalnie uznał lot MH370 za zakończony katastrofą lotniczą. Niemal rok po zaginięciu samolotu nadal nieznany pozostaje jego los, ale deklaracja władz Malezji otwiera drogę do wypłaty odszkodowań rodzinom pasażerów.


Boeing 777-200 wykonujący lot MH370 z Kuala Lumpur do Pekinu zaginął 8 marca 2014 r. Do dziś nie wiadomo, co stało się z samolotem. Według najbardziej prawdopodobnej teorii maszyna rozbiła się w południowej części Oceanu Indyjskiego po wyczerpaniu zapasów paliwa. Tajemnicą pozostaje to, dlaczego boeing znalazł się w tym miejscu, lecąc w kierunku zupełnie przeciwnym od zaplanowanego. 

Poszukiwania wraku samolotu i ciał ofiar nadal trwają. Zgodnie ze standardową procedurą do momentu potwierdzenia wypadku nie deklarowano lotu MH370 jako zakończonego katastrofą. 

Po prawie 11 miesiącach od zaginięcia samolotu władze Malezji zdecydowały jednak o przyznaniu takiego statusu feralnemu rejsowi. 


To ważna decyzja dla rodzin pasażerów zaginionego samolotu, które dopiero teraz będą mogły otrzymać odszkodowanie. 

Pomimo braku jakichkolwiek fizycznych dowodów katastrofy, DCA planuje opublikować pierwszy wstępny raport dot. katastrofy MH370 7 marca br. - rok po zaginięciu samolotu. 

Jak podkreślają cytowani przez agencję Reuters przedstawiciele DCA, deklaracja o statusie MH370 oraz plany publikacji raportu nie oznaczają końca poszukiwań szczątków samolotu, prowadzonych przez wyspecjalizowane firmy przy współudziale rządów Australii i Chin. 

fot. Piotr Bożykgość_3041b - Profil
gość_3041b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie