Air France zwolni kolejnych 800 osób

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
23 stycznia 2015 14:55
Linie Air France planują przeprowadzenie programu dobrowolnych odejść z pracy, który ma objąć 800 pracowników. Trapiony kłopotami finansowymi przewoźnik zastanawia się również nad odroczeniem dostawy kolejnych boeingów 777.
Reklama

Francuska linia poinformowała, że program odejść ma objąć zarówno personel naziemny, jak i załogi. Równocześnie przeprowadzone zostaną negocjacje płacowe oraz wdrożone inicjatywy mające na celu poprawę produktywności.

Te działania to odpowiedź na malejące od lata 2014 r. przychody spółki. Jak podkreśla przewoźnik w komunikacie prasowym, to działanie mieści się w ramach planu restrukturyzacji Transform 2015.

Przychody koncernu Air France-KLM w pierwszych trzech kwartałach br. wyniosły 18,7 mld euro i były o 3,6 proc. niższe niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Koncern w tych dziewięciu miesiącach stracił 511 mln euro netto. Grupa AF-KLM nie podaje dokładnych wyników samego francuskiego przewoźnika, ale wiadomo, że to właśnie Air France generuje więcej strat niż KLM.

Na razie spółka nie informuje, ile dokładnie zamierza zaoszczędzić dzięki redukcji zatrudnienia.

Rzeczniczka grupy poinformowała portal "Air Transport World", że możliwe jest przełożenie odbioru boeingów 777, które powinny trafić do AF-KLM w 2016 r. i później.

Tydzień temu koncern sprzedał także 2,2 proc. udziałów w Amadeusie. To połowa akcji posiadanych przez AF-KLM. Francusko-holenderski koncern zarobił na transakcji 327 mln euro.
Reklama
Tagi
air france

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama