×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air France zwolni kolejnych 800 osób


Linie Air France planują przeprowadzenie programu dobrowolnych odejść z pracy, który ma objąć 800 pracowników. Trapiony kłopotami finansowymi przewoźnik zastanawia się również nad odroczeniem dostawy kolejnych boeingów 777.


Francuska linia poinformowała, że program odejść ma objąć zarówno personel naziemny, jak i załogi. Równocześnie przeprowadzone zostaną negocjacje płacowe oraz wdrożone inicjatywy mające na celu poprawę produktywności.

Te działania to odpowiedź na malejące od lata 2014 r. przychody spółki. Jak podkreśla przewoźnik w komunikacie prasowym, to działanie mieści się w ramach planu restrukturyzacji Transform 2015. 

Przychody koncernu Air France-KLM w pierwszych trzech kwartałach br. wyniosły 18,7 mld euro i były o 3,6 proc. niższe niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Koncern w tych dziewięciu miesiącach stracił 511 mln euro netto. Grupa AF-KLM nie podaje dokładnych wyników samego francuskiego przewoźnika, ale wiadomo, że to właśnie Air France generuje więcej strat niż KLM.

Na razie spółka nie informuje, ile dokładnie zamierza zaoszczędzić dzięki redukcji zatrudnienia. 

Rzeczniczka grupy poinformowała portal "Air Transport World", że możliwe jest przełożenie odbioru boeingów 777, które powinny trafić do AF-KLM w 2016 r. i później. 

Tydzień temu koncern sprzedał także 2,2 proc. udziałów w Amadeusie. To połowa akcji posiadanych przez AF-KLM. Francusko-holenderski koncern zarobił na transakcji 327 mln euro.gość_e95fe - Profil
gość_e95fe
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie