Rośnie popularność zimowych wakacji w ciepłych krajach

22 grudnia 2014 10:43
Polacy coraz częściej decydują się spędzić zimowe wakacje w ciepłych krajach. W ubiegłym sezonie ponad 70 proc. osób wybrało odpoczynek pod palmami. Największą popularnością cieszą się Egipt i Wyspy Kanaryjskie, ale już co ósmy Polak wybiera kierunki egzotyczne.

Reklama
- Wycieczki egzotyczne są coraz bardziej dostępne, dlatego że w tym roku mamy dużą liczbę połączeń samolotami czarterowymi. Znaczna część z nich realizowana jest najnowocześniejszymi samolotami typu Dreamliner, przez co skraca się czas podróży. Same ceny takich wycieczek również są przystępne i dlatego coraz więcej osób stać po prostu na takie wyjazdy - przekonuje w rozmowie z agencją Newseria Biznes Marzena Szlichta z portalu Wakacje.pl.


Jak wynika z raportu Expandor Advisors i Travelplanet.pl w ubiegłym zimowym sezonie, od listopada do marca, 72 proc. wyjeżdżających wybrało ciepłe kraje. Choć wciąż największą popularnością cieszą się Egipt i hiszpańskie Wyspy Kanaryjskie, coraz więcej osób wybiera odległe destynacje. Zdaniem ekspertki ma to związek także z tym, że polscy turyści zwiedzili już kraje europejskie i północnej Afryki, dlatego decydują się na egzotykę. W ubiegłym sezonie na takie wakacje zdecydowało się 12 proc. kupujących wycieczki. Oznacza to wzrost o 4 proc. względem poprzedniego roku.

- Możemy wybrać wypoczynek na plaży w hotelu o wysokim standardzie, z opcją all inclusive lub wycieczkę objazdową, gdzie każdego dnia możemy być w innym miejscu danego kraju. Możemy też połączyć oba warianty i część urlopu spędzić na wypoczynku, a część na zwiedzaniu - mówi Szlichta.

Dużym zainteresowaniem cieszą się kraje Azji Południowo-Wschodniej, przede wszystkim Tajlandia, Chiny, oraz Meksyk i Kuba. Rodziny z dziećmi wybierają Dominikanę, z dużym wyborem hoteli, szerokimi plażami i atrakcjami dla najmłodszych. Biura podróży oferują też dobre połączenia do krajów afrykańskich - m.in. Kenii czy RPA. Nowością są też bezpośrednie loty na Zanzibar.

Część Polaków, aby uciec przed świątecznym zgiełkiem, Boże Narodzenie i Nowy Rok decyduje się przywitać pod palmami. Choć najczęściej wybierane są dłuższe wyjazdy, 1- lub 2-tygodniowe, biura podróży oferują też 3-4 dniowe wypady.

- Święta i sylwestra spędzimy przede wszystkim w Egipcie i Hiszpanii oraz na Wyspach Kanaryjskich, gdzie średnia temperatura wynosi ok. 25 stopni. W tym okresie równie chętnie wybierane jest bardziej egzotyczne Maroko - ocenia ekspertka z Wakacje.pl. - Narciarze spędzą swój urlop głównie w Austrii i we Włoszech. Natomiast zwolennicy wyjazdów egzotycznych najliczniej powitają Nowy Rok w kolorowej Tajlandii.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy