×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Southwest: Rozwój bazy w Houston


Southwest, który jeszcze do niedawna skupiał się głównie na obsłudze ruchu krajowego, ogłosił plany rozwoju siatki międzynarodowej. W przyszłym roku z powstającego terminalna międzynarodowego w Houston Hobby Airport (HOU) pojawią się nowe trasy poza USA.


O rozwoju siatki międzynarodowej przewoźnika pisaliśmy już w sierpniu bieżącego roku. Wtedy też zainaugurowano lub planowano rozpocząć z początkiem sezonu zimowego nowe trasy m.in. do Meksyku, na Arubę i Dominikanę. Zaledwie w ubiegły piątek (12.12) linia oficjalnie poinformowała o rozwoju połączeń zagranicznych z Houston Hobby Airport.

Ten port lotniczy jest jednym z dwóch obsługujący największe miasto stanu Teksas. Powstało jeszcze w 1937 r. Jednak od kiedy otwarto w 1969 r. międzynarodowe lotnisko im. George'a Busha (na północnych obrzeżach miasta), w starym porcie odprawiano tylko samoloty na trasach wewnątrz USA. Sytuacja zmieniła się ponownie w 2013 r. kiedy rozpoczęto budowę międzynarodowego terminala w Hobby Airport. Łączna kwota tej inwestycji to ok. 156 mln dolarów amerykańskich (ok. 523 mln złotych).

//www.pasazer.com/img/images/normal/southwest,b737700,media.jpg
Jednym z głównych inicjatorów przywrócenia lotnisku im. P. Hobby statusu portu międzynarodowego była właśnie linia Southwest. Już jakiś czas temu złożyła ona do amerykańskiego Departamentu Transportu wniosek o pozwolenie na otwarcie połączeń międzynarodowych z Houston Hobby Airport. W pierwszych planach są trasy do Meksyku (Mexico City, Cancun, Puerto Vallarta, San Jose del Cabo/Los Cabos), które zainaugurowane zostaną po oddaniu nowego terminala we wrześniu 2015. Wcześniej, bo już w marcu pojawią się loty na Arubę, z którą USA posiada podpisane umowy celne, dzięki czemu nie są wymagane tak szczegółowe kontrole graniczne pasażerów.

Ponadto w 2015 r. wprowadzona zostanie kolejna destynacja zagraniczna do siatki przewoźnika - Belize City. To trzecie nowe państwo w Ameryce Środkowej po Kostaryce i Puerto Rico, do którego polecą samoloty linii w przyszłym roku. Gary Kelly, szef Southwest, wspomniał także o czwartym kierunku, jednak póki co nie chciał zdradzić co nim będzie. Informacja ta zostanie oficjalnie podana w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Uruchomienie lotów międzynarodowych przez Southwest stało się możliwe dzięki przejęciu udziałów w AirTran. Marka ta przestanie jednak istnieć do 28 grudnia br. Wtedy też 18 boeingów 737 należących do tej linii zostanie chwilowo wycofanych w celu pomalowanie je w nowe barwy Southwest. Ponownie wrócą one do obsługi siatki połączeń na początku 2015 r.

Fot. Southwestgość_5e974 - Profil
gość_5e974
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie