Southwest: Rozwój bazy w Houston

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
17 grudnia 2014 05:50
Southwest, który jeszcze do niedawna skupiał się głównie na obsłudze ruchu krajowego, ogłosił plany rozwoju siatki międzynarodowej. W przyszłym roku z powstającego terminalna międzynarodowego w Houston Hobby Airport (HOU) pojawią się nowe trasy poza USA.
Reklama

O rozwoju siatki międzynarodowej przewoźnika pisaliśmy już w sierpniu bieżącego roku. Wtedy też zainaugurowano lub planowano rozpocząć z początkiem sezonu zimowego nowe trasy m.in. do Meksyku, na Arubę i Dominikanę. Zaledwie w ubiegły piątek (12.12) linia oficjalnie poinformowała o rozwoju połączeń zagranicznych z Houston Hobby Airport.

Ten port lotniczy jest jednym z dwóch obsługujący największe miasto stanu Teksas. Powstało jeszcze w 1937 r. Jednak od kiedy otwarto w 1969 r. międzynarodowe lotnisko im. George'a Busha (na północnych obrzeżach miasta), w starym porcie odprawiano tylko samoloty na trasach wewnątrz USA. Sytuacja zmieniła się ponownie w 2013 r. kiedy rozpoczęto budowę międzynarodowego terminala w Hobby Airport. Łączna kwota tej inwestycji to ok. 156 mln dolarów amerykańskich (ok. 523 mln złotych).

//www.pasazer.com/img/images/normal/southwest,b737700,media.jpg
Jednym z głównych inicjatorów przywrócenia lotnisku im. P. Hobby statusu portu międzynarodowego była właśnie linia Southwest. Już jakiś czas temu złożyła ona do amerykańskiego Departamentu Transportu wniosek o pozwolenie na otwarcie połączeń międzynarodowych z Houston Hobby Airport. W pierwszych planach są trasy do Meksyku (Mexico City, Cancun, Puerto Vallarta, San Jose del Cabo/Los Cabos), które zainaugurowane zostaną po oddaniu nowego terminala we wrześniu 2015. Wcześniej, bo już w marcu pojawią się loty na Arubę, z którą USA posiada podpisane umowy celne, dzięki czemu nie są wymagane tak szczegółowe kontrole graniczne pasażerów.

Ponadto w 2015 r. wprowadzona zostanie kolejna destynacja zagraniczna do siatki przewoźnika - Belize City. To trzecie nowe państwo w Ameryce Środkowej po Kostaryce i Puerto Rico, do którego polecą samoloty linii w przyszłym roku. Gary Kelly, szef Southwest, wspomniał także o czwartym kierunku, jednak póki co nie chciał zdradzić co nim będzie. Informacja ta zostanie oficjalnie podana w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Uruchomienie lotów międzynarodowych przez Southwest stało się możliwe dzięki przejęciu udziałów w AirTran. Marka ta przestanie jednak istnieć do 28 grudnia br. Wtedy też 18 boeingów 737 należących do tej linii zostanie chwilowo wycofanych w celu pomalowanie je w nowe barwy Southwest. Ponownie wrócą one do obsługi siatki połączeń na początku 2015 r.

Fot. Southwest
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama