×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Southwest coraz śmielej lata poza Stany


Southwest Airlines, największy niskokosztowy przewoźnik na świecie, wychodzi poza Stany Zjednoczone. Linia od 1 lipca lata na Karaiby, a teraz ruszyła z lotami do Meksyku.


To pierwsze loty międzynarodowe w 44-letniej historii linii Southwest Airlines. Ich rozwój stał się możliwy częściowo dzięki przejęciu AirTran Airways, a częściowo wynika z chęci poszukiwania nowych rynków. 

Od 1 lipca Southwest Airlines latają z Waszyngtonu-Baltimore na Arubę, do Montego Bay (Jamajka) i Nassau (Bahamy). Rejsy są obsługiwane Boeingami 737-700. 


Od sierpnia siatka lotów międzynarodowych Southwest powiększyła się o kolejne trasy. Przewoźnik uruchomił cztery trasy do Meksyku: trzy do Cancun (z Waszyngtonu-Baltimore, Milwaukee i Atlanty) oraz jedną do Jose del Cabo-Los Cabos (z Orange County-Santa Ana). Na tych trasach poprzednio latał AirTran - do końca roku wszystkie krajowe i międzynarodowe połączenia przejętej linii mają zostać zastąpione własnymi trasami Southwest Airlines.

W październiku linia chce rozpocząć loty międzynarodowe z Denver, a w listopadzie z Chicago-Midway, Austin i San Antonio. Wśród planowanych kierunków jest m.in. Punta Cana na Dominikanie.

fot. Dominik Sipinskigość_118cf - Profil
gość_118cf
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie