×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Europejska branża protestuje przeciwko podwyżkom w Niemczech


Opłaty za usługi kontroli ruchu lotniczego w Niemczech mają podrożeć od nowego roku o 16,6 proc. To oburzająca i nieuzasadniona podwyżka - przekonują przedstawiciele różnych organizacji branżowych w Europie.Wspólny list protestacyjny wystosowały: Stowarzyszenie Europejskich Przewoźników Regionalnych (ERA), Stowarzyszenie Międzynarodowych Przewoźników Lotniczych (IACA), Europejskie Stowarzyszenie Niskokosztowych Linii Lotniczych (ELFAA), Europejskie Stowarzyszenie Lotnictwa Biznesowego (EBAA) i Stowarzyszenie Europejskich Linii Lotniczych (AEA). 

Organizacje wzywają do interwencji instytucje Unii Europejskiej z Komisją Europejską na czele. Podkreślają, że planowana podwyżka jest działaniem sprzecznym z celami Europejskiego Wspólnego Nieba, a podwyżka jest 40-krotnie wyższa niż stopa inflacji w strefie euro. 

- Ta podwyżka wyśmiewa cele Komisji Europejskiej, do których należy kontrola wzrostu stawek za kontrolę ruchu lotniczego dzięki planowaniu działań. To jasny przykład monopolistycznego dostawcy usług nadużywającego swojej pozycji. Linie lotnicze - a w efekcie pasażerowie - będą musieli ponieść koszty tej podwyżki bez jakiejkolwiek poprawy jakości usług ze strony niemieckich kontrolerów ruchu lotniczego - brzmi stanowisko protestujących organizacji. 

Stawka jednostkowa opłaty nawigacyjnej w Niemczech już należy do najwyższych wśród państw członkowskich UE. W grudniu wynosi 77,47 euro. Więcej przewoźnicy płacą tylko w Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Włoszech. Najtańsze są Łotwa, Malta i Gruzja, gdzie stawka jednostkowa wynosi poniżej 30 euro. W Polsce stawka wynosi 35,17 euro i również należy do bardzo niskich.gość_27aae - Profil
gość_27aae
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie