×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kolejny strajk TAP Portugal


Na jutro (2.12) załogi TAP zapowiadają strajk. Akcja organizowana jest po raz kolejny w ciągu ostatnich tygodni.


Związki zawodowe personelu pokładowego (SNPVAC) kolejny raz przeciwstawiają się pogarszającym się warunkom zatrudnienia oraz planowanej prywatyzacji spółki. Akcja protestacyjna jest także odpowiedzią na brak dialogu z zarządem linii w sprawach wysuwanych przez pracowników.

Strajki odbyły się także miesiąc temu oraz w ostatnią niedzielę (30.11) i dotknęły podróżujących na prawie 200 lotach portugalskiego przewoźnika. Nie obyło się także bez problemów polskich podróżnych, którzy wybrali niedzielny lot z Warszawy do Lizbony. Został on bowiem odwołany.


Przewoźnik na swojej stronie informuje, które rejsy w związku z ustaleniami Trybunału Arbitrażowego mimo strajku będą odbywać się w ramach tzw. obsługi minimalnej. Problemy nie powinny dotknąć także lotów obsługiwanych przez PGA Portugália Airlines. Status pozostałych można sprawdzić do 72 godzin przed odlotem w serwisie CheckMyTrip, na stronie TAP Portugal oraz dzwoniąc do call center linii. 

Jednocześnie, jak zapewniają władze spółki, wszystkie osoby, które zakupiły bilety na lot bezpośrednio od przewoźnika zostaną telefonicznie poinformowane o możliwościach zmiany rezerwacji.

Jak wynika z kalkulacji zarządu TAP Portugal, każda doba strajku załóg przynosi linii nawet 5 mln euro strat.

fot. Dominik Sipinskigość_e672f - Profil
gość_e672f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie