Kolejny strajk TAP Portugal

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
01 grudnia 2014 21:34
Na jutro (2.12) załogi TAP zapowiadają strajk. Akcja organizowana jest po raz kolejny w ciągu ostatnich tygodni.
Reklama

Związki zawodowe personelu pokładowego (SNPVAC) kolejny raz przeciwstawiają się pogarszającym się warunkom zatrudnienia oraz planowanej prywatyzacji spółki. Akcja protestacyjna jest także odpowiedzią na brak dialogu z zarządem linii w sprawach wysuwanych przez pracowników.

Strajki odbyły się także miesiąc temu oraz w ostatnią niedzielę (30.11) i dotknęły podróżujących na prawie 200 lotach portugalskiego przewoźnika. Nie obyło się także bez problemów polskich podróżnych, którzy wybrali niedzielny lot z Warszawy do Lizbony. Został on bowiem odwołany.


Przewoźnik na swojej stronie informuje, które rejsy w związku z ustaleniami Trybunału Arbitrażowego mimo strajku będą odbywać się w ramach tzw. obsługi minimalnej. Problemy nie powinny dotknąć także lotów obsługiwanych przez PGA Portugália Airlines. Status pozostałych można sprawdzić do 72 godzin przed odlotem w serwisie CheckMyTrip, na stronie TAP Portugal oraz dzwoniąc do call center linii.

Jednocześnie, jak zapewniają władze spółki, wszystkie osoby, które zakupiły bilety na lot bezpośrednio od przewoźnika zostaną telefonicznie poinformowane o możliwościach zmiany rezerwacji.

Jak wynika z kalkulacji zarządu TAP Portugal, każda doba strajku załóg przynosi linii nawet 5 mln euro strat.

fot. Dominik Sipinski
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama