×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


AF-KLM: 2-proc. wzrostu ruchu w październiku


Koncern Air France-KLM zanotował w październiku wzrost liczby pasażerów o 2,1 proc. do poziomu 6,9 mln. Należąca do grupy Transavia poprawiła wynik rok do roku aż o 17,9 proc.Zgodnie z komunikatem prasowym w październiku grupa AF-KLM zwiększyła oferowanie rok do roku o 1,2 proc. Wskaźnik wypełnienia wyniósł 84,7 proc. i był lepszy o 0,7 pkt. proc. niż w październiku 2013 r. 

Duże znaczenie dla wyniku miały trasy do Ameryk. AF-KLM przewiozły na nich 891 tys. podróżnych, co stanowiło wzrost o 5,0 proc. Oferowanie wzrosło o 5,4 proc., a średnie wypełnienie spadło o 0,5 pkt. proc. do poziomu 87,8 proc. 

Łącznie na trasach dalekodystansowych grupa AF-KLM przewiozła 2,1 mln pasażerów, co stanowiło wzrost o 2,3 proc. Na trasach krótkich i średnich podróżowało 4,8 mln osób, czyli o 2,1 proc. więcej niż przed rokiem. 


W całym roku do października AF-KLM przewiózł 65,3 mln pasażerów (wzrost o mniej niż 0,1 proc.), w tym na trasach dalekodystansowych 20,8 mln (wzrost o 0,8 proc.). Na trasach krótkich i średnich zanotowano spadek o 0,3 proc. do poziomu niecałych 44,5 mln osób. Największe wzrosty spośród wszystkich grup kierunków notuje jak do tej pory obszar Ameryk, dokąd w pierwszych dziesięciu miesiącach poleciało prawie 8,6 mln pasażerów (wzrost o 1,7 proc.). 

Należąca do koncernu AF-KLM, ale funkcjonująca jako osobna spółka Transavia przewiozła w październiku niemal milion pasażerów, co stanowiło wzrost o 17,9 proc. Średnie wypełnienie wyniosło 90,8 proc. (spadek o 0,4 pkt. proc.). Od początku roku wskaźniki te wynoszą odpowiednio 8,9 mln pasażerów (10,5 proc. wzrostu) i 90,4 proc. (0,4 pkt. proc. mniej). 

fot. Dominik Sipinskigość_0ee29 - Profil
gość_0ee29
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie