×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT: 48 proc. wzrostu w najwyższych klasach rezerwacyjnych


LOT chwali się znacznym, bo aż 48-proc. wzrostem (w porównaniu do 2013 r.) współczynnika wypełnienia najwyższych klas rezerwacyjnych na trasach międzykontynentalnych. Największy wpływ na dobre statystyki ma klasa premium, która pojawiła się w ofercie przewoźnika w czerwcu ub. r.Z chwilą wprowadzenia do floty boeingów 787 Dreamliner polskie narodowe linie lotnicze przeprowadziły restrukturyzację swoich taryf dalekodystansowych.

Nowością stała się LOT Premium Class, której odpowiednikiem jest w przybliżeniu taryfa LOT Economy Plus na rejsach europejskich. Zainteresowanie możliwością podróży w klasie o podwyższonym standardzie, ale przystępnej cenie ciągle wzrasta, a przewoźnik od momentu jej pojawienia się sprzedał już ponad 10 tysięcy biletów.


- Zainteresowanie klasą Premium w rejsach dalekiego zasięgu zaczęło rosnąć z dnia na dzień od wprowadzenia tej oferty w ubiegłym roku. Jeszcze dwa lata temu żaden przewoźnik z tej części Europy nie oferował rozwiązania pomiędzy klasą ekonomiczną a biznesową. Teraz śmiało można powiedzieć, że to duży sukces. Dzięki LOT Premium Class udało się sięgnąć po nową grupę pasażerów. Wypełnienie tej klasy nie odbywa się bowiem kosztem ani klasy ekonomicznej, ani biznesowej - mówi cytowany w komunikacie prasowym Michał Leman, Dyrektor Biura Rozwoju Produktu LOT-u.

Kabina Dreamlinerów polskiego przewoźnika została wyposażona w 21 nowoczesnych foteli, które zostały umieszczone z przodu samolotu i dedykowane są pasażerom nowej klasy. Rozkładają się one do pozycji półleżącej.

LOT Premium Class

Osoby wybierające przelot w LOT Premium Class mają także więcej miejsca. Podróż umila im rozbudowany system rozrywki, darmowa prasa oraz duży wybór napojów i posiłków. Udogodnienia czekają także na lotniskach: dedykowane stanowisko odprawy (wspólne z klasą biznesową), priorytetowy boarding i bagaż. W przypadku, gdy samolot nie zostanie podstawiony pod rękaw, pasażerowie tej klasy zostaną zawiezieni do terminala specjalnym busem.

LOT Business Class

Jednocześnie LOT zapewnia, iż systematycznie wzrasta ruch w pozostałych klasach rezerwacyjnych na rejsach dalekiego zasięgu - LOT Business Class i LOT Economy Class. Zasługi na tym polu upatruje przede wszystkim w eksploatacji samolotów boeing 787 Dreamliner, które znacznie podwyższyły komfort przelotu. To stało się dodatkowym atutem dla wielu podróżnych przy wyborze przewoźnika.

Samoloty tego typu wykorzystywane są do obsługi wszystkich rejsów transkontynentalnych LOT-u. W sezonie zimowym nasz narodowy przewoźnik regularnie operuje do: Nowego Jorku JFK (4 razy w tygodniu), Chicago (4 razy w tygodniu), Toronto (3 raz w tygodniu) i Pekinu (3 razy w tygodniu). Ponadto, drugi rok z rzędu maszyny te obsługują dalekodystansowe rejsy czarterowe (m. in. do Tajlandii, Wietnamu, Meksyku, na Kubę czy Dominikanę). W roku 2015 przewoźnik zapowiada także ogłoszenie kolejnej trasy dalekiego zasięgu.

Obecnie we flocie LOT posiada sześć Boeingów 787-8 Dreamliner. Każdy z nich zabiera na pokład 252 podróżnych: 18 w LOT Business Class, 21 w LOT Premium Class i 213 w LOT Economy Class.

Fot. Piotr Bożyk, PLL LOT
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_16b9f - Profil
gość_16b9f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie