LOT: 48 proc. wzrostu w najwyższych klasach rezerwacyjnych

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
14 listopada 2014 09:54
6 komentarzy
LOT chwali się znacznym, bo aż 48-proc. wzrostem (w porównaniu do 2013 r.) współczynnika wypełnienia najwyższych klas rezerwacyjnych na trasach międzykontynentalnych. Największy wpływ na dobre statystyki ma klasa premium, która pojawiła się w ofercie przewoźnika w czerwcu ub. r.
Reklama

Z chwilą wprowadzenia do floty boeingów 787 Dreamliner polskie narodowe linie lotnicze przeprowadziły restrukturyzację swoich taryf dalekodystansowych.

Nowością stała się LOT Premium Class, której odpowiednikiem jest w przybliżeniu taryfa LOT Economy Plus na rejsach europejskich. Zainteresowanie możliwością podróży w klasie o podwyższonym standardzie, ale przystępnej cenie ciągle wzrasta, a przewoźnik od momentu jej pojawienia się sprzedał już ponad 10 tysięcy biletów.


- Zainteresowanie klasą Premium w rejsach dalekiego zasięgu zaczęło rosnąć z dnia na dzień od wprowadzenia tej oferty w ubiegłym roku. Jeszcze dwa lata temu żaden przewoźnik z tej części Europy nie oferował rozwiązania pomiędzy klasą ekonomiczną a biznesową. Teraz śmiało można powiedzieć, że to duży sukces. Dzięki LOT Premium Class udało się sięgnąć po nową grupę pasażerów. Wypełnienie tej klasy nie odbywa się bowiem kosztem ani klasy ekonomicznej, ani biznesowej - mówi cytowany w komunikacie prasowym Michał Leman, Dyrektor Biura Rozwoju Produktu LOT-u.

Kabina Dreamlinerów polskiego przewoźnika została wyposażona w 21 nowoczesnych foteli, które zostały umieszczone z przodu samolotu i dedykowane są pasażerom nowej klasy. Rozkładają się one do pozycji półleżącej.

LOT Premium Class

Osoby wybierające przelot w LOT Premium Class mają także więcej miejsca. Podróż umila im rozbudowany system rozrywki, darmowa prasa oraz duży wybór napojów i posiłków. Udogodnienia czekają także na lotniskach: dedykowane stanowisko odprawy (wspólne z klasą biznesową), priorytetowy boarding i bagaż. W przypadku, gdy samolot nie zostanie podstawiony pod rękaw, pasażerowie tej klasy zostaną zawiezieni do terminala specjalnym busem.

LOT Business Class

Jednocześnie LOT zapewnia, iż systematycznie wzrasta ruch w pozostałych klasach rezerwacyjnych na rejsach dalekiego zasięgu - LOT Business Class i LOT Economy Class. Zasługi na tym polu upatruje przede wszystkim w eksploatacji samolotów boeing 787 Dreamliner, które znacznie podwyższyły komfort przelotu. To stało się dodatkowym atutem dla wielu podróżnych przy wyborze przewoźnika.

Samoloty tego typu wykorzystywane są do obsługi wszystkich rejsów transkontynentalnych LOT-u. W sezonie zimowym nasz narodowy przewoźnik regularnie operuje do: Nowego Jorku JFK (4 razy w tygodniu), Chicago (4 razy w tygodniu), Toronto (3 raz w tygodniu) i Pekinu (3 razy w tygodniu). Ponadto, drugi rok z rzędu maszyny te obsługują dalekodystansowe rejsy czarterowe (m. in. do Tajlandii, Wietnamu, Meksyku, na Kubę czy Dominikanę). W roku 2015 przewoźnik zapowiada także ogłoszenie kolejnej trasy dalekiego zasięgu.

Obecnie we flocie LOT posiada sześć Boeingów 787-8 Dreamliner. Każdy z nich zabiera na pokład 252 podróżnych: 18 w LOT Business Class, 21 w LOT Premium Class i 213 w LOT Economy Class.

Fot. Piotr Bożyk, PLL LOT
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_8be40 2014-11-17 16:28   
gość_8be40 - Profil gość_8be40
@a30ab, dzisiejszy GDN-WAW w systemie rezerwacyjnym miał być wykonywany K2, podstawili E175. Na flightradar wszystkie sa na e175
gość_a30ab 2014-11-17 15:47   
gość_a30ab - Profil gość_a30ab
@8be40 Chyba nie wszystkie, np: sobotni RZE-WAW o 18 był na Q400.
gość_e083a 2014-11-17 15:28   
gość_e083a - Profil gość_e083a
Czy ktoś wie jaki jest load factor w tych klasach w LOT-cie ?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama