×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT: Wystartowały zimowe czartery na B787


Polskie Linie Lotnicze LOT zainaugurowały dziś (30.10) dalekodystansowe loty czarterowe obsługiwane Dreamlinerami. Boeing B787-8 (SP-LRC) jako LOT6203 udał się w pierwszy rejs z Warszawy do La Romana (Dominikana).


W następnych dniach przewoźnik czarterowo poleci także z Warszawy do Bangkoku i Krabi w Tajlandii, do Varadero i Santa Clary na Kubie, Cancun w Meksyku, do stolicy Sri Lanki – Colombo, wietnamskiego Ho Chi Minh (dawnego Sajgonu), na Zanzibar w Tanzanii oraz do Durbanu w RPA. W sumie jest to 10 egzotycznych miast na 3 kontynentach. Przez cały sezon zimowy 2014/15 Dreamlinery wykonają ponad 300 rejsów czarterowych. Dokładny rozkład lotów znajduje w naszym artykule informującym o czarterach B787 (link).

Zimowe czartery LOT-u, to kontynuacja współpracy z dwoma polskimi biurami podróży – z Itaką i Rainbow Tours.


- Podpisanie dwuletnich kontraktów na współpracę to najlepszy dowód na sukces rejsów czarterowych Dreamlinerem. Cieszymy się, że biura podróży, a przede wszystkim ich klienci doceniają nowoczesność i komfort tej maszyny. Boeing 787 nie ma konkurencji na naszym rynku - powiedział Bartosz Czajka, dyrektor Biura Czarterów i Operacji Specjalnych PLL LOT.

- Alternatywą są tylko wielogodzinne rejsy z międzylądowaniami, a Dreamliner to lot prosto do celu i więcej czasu na zwiedzanie lub odpoczynek na plaży. Ta współpraca pozwala również na efektywne wykorzystanie naszej floty dalekiego zasięgu w sezonie zimowym, gdy ruch pasażerski na rozkładowych połączeniach długodystansowych jest mniej intensywny, a samoloty spędzają mniej godzin w powietrzu w ramach naszej siatki regularnych połączeń – dodał Czajka.

Pasażerowie rejsów czarterowych mają do dyspozycji trzy klasy podróży: LOT Business Class, Premium i Economy Class. We wszystkich klasach podróżujący mają do dyspozycji bogaty system rozrywki pokładowej obejmujący filmy na żądanie, audiobooki, muzykę, elektroniczne wydania prasy i magazynów, gry oraz możliwość śledzenia pozycji samolotu podczas trwania rejsu.

Dreamlinery LOT-u zabiorają na pokład 252 pasażerów w konfiguracji trzech klas: 18 w klasie biznes (2-2-2), 21 w ekonomicznej premium (2-3-2) oraz 213 w ekonomicznej (3-3-3). Więcej na temat Dreamlinerów LOT-u w naszym artykule "Everett: Zdjęcia wnętrza 787 LOT-u" oraz "Porównujemy 767 i 787 LOT-u".

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk


gość_71343 - Profil
gość_71343
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie