×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Indie umożliwią wyrobienie wizy online


Indie zamierzają wprowadzić możliwość uzyskania wizy turystycznej drogą internetową - zapowiedział Shripad Naik, minister turystyki i kultury tego kraju podczas londyńskich targów World Travel Market.Aplikacja wizowa ma odbywać się całkowicie online, a decyzja zostanie wydana po 72 godzinach. Shripad Naik nie ujawnił, kiedy system może zacząć działać, ale obiecał, że jeszcze w listopadzie Indie zapowiedzą duże nowości w polityce turystycznej. 

Nowy system aplikacji ma wpłynąć na zwiększenie liczby turystów odwiedzających Indie. W pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku do tego kraju przyjechało niemal 5,2 mln gości, co stanowiło wzrost o 7,6 proc. rok do roku. 

Nie wiadomo, kto skorzysta z nowego systemu wizowego. Prawdopodobnie obejmie on tylko część państw. 

Obecnie obywatele wszystkich państw świata z wyjątkiem Bhutanu i Nepalu muszą uzyskać wizę przed wjazdem na terytorium Indii. Koszt 6-miesięcznej wizy uprawniającej do wielokrotnego przekraczania granicy dla obywateli Polski to obecnie 47,70 dolarów (ok. 160 zł). 

Obywatele 12 państw (Birmy, Kambodży, Finlandii, Indonezji, Japonii, Laosu, Luksemburga, Nowej Zelandii, Filipin, Singapuru, Korei Płd. i Tajlandii) mogą uzyskać wizę na lotnisku. Liczba tego typu wiz wzrosła w tym roku o 26,3 proc. - podkreślił Shripad Naik.gość_82727 - Profil
gość_82727
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie