×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rekordowy rok dla Grecji


Liczba turystów odwiedzających w pierwszym półroczu br. Grecję wzrosła o 17 proc. Wyjątkowy wynik i skuteczną politykę w obszarze turystyki chwali Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO).


W ubiegłym roku Grecję odwiedziło 18 mln turystów zagranicznych. Ich odwiedziny przyniosły temu państwu 16 mld dolarów dochodu. Ten rok może być jeszcze lepszy. 

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy liczba turystów wzrosła o 17 proc. rok do roku, co znacznie przewyższyło średnią dla krajów Europy Południowej (7 proc.). Wzrost liczby przyjezdnych do Grecji napędzali przede wszystkim turyści z Wielkiej Brytanii i Niemiec. Grecja jest jednak również najpopularniejszym krajem docelowym zagranicznych wakacji Polaków. 

Taleb Rifai, sekretarz generalny UNWTO, pochwalił Grecję za szereg inicjatyw wspierających turystykę, takich jak uproszczone procedury wizowe dla gości spoza UE, niższy podatek VAT dla hoteli i usług turystycznych oraz wsparcie dla branży wycieczek na statkach (cruise'ów). 

- Turystyka była pierwszą lokomotywą, która zaczęła wyciągać nasz kraj z sześcioletniej bolesnej recesji - przyznał Antonis Samaras, premier Grecji.


gość_9477d - Profil
gość_9477d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie