×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Airbus: Opcja Space-Flex V2 dla A320


Airbus oraz firma Zodiac Aerospace zaprezentowali drugą wersję kabiny Space-Flex (V2) dla rodziny A320. Debiut nowej opcji Space-Flex przewidziany jest w pierwszej połowie 2016 r.


Space-Flex V2 opiera się na doświadczeniu i projekcie Space-Flex V1, informacjach zwrotnych z rynku ze szczególnym wykorzystaniem mocnych stron obu firm w zakresie projektowania i optymalizacji kabin pasażerskich.

Nowa opcja kabiny będzie szczególnie atrakcyjna dla linii lotniczych, które chcą zapewnić pełny serwis pokładowy i jednocześnie ułatwić skorzystanie z toalety z tyłu samolotu osobom o ograniczonej sprawności ruchowej (PRM). Bardziej pojemna tylna kuchnia może pozwolić na zabranie większej ilość jedzenia (na całą rotację) co pozwala przewoźnikowi skrócić czas załadunku cateringu.

//www.pasazer.com/img/images/airplane/Spaceflex_Iso_Module.jpg
Poprzez bardziej efektywne wykorzystanie tylnej części kabiny, dwóch toalet oraz przejścia można zastosować nowe rozwiązanie, które ma następujące zalety:
  • uwolnienie przestrzeni dla większego komfortu pasażerów;
  • wstawienie dodatkowych 6 foteli dla linii, które chcą maksymalnie wykorzystać samolot;
  • dwie połączone toalety większe niż u konkurenta;
  • zapewnienie toalet dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej (PRM) po raz pierwszy w wąskokadłubowym samolocie. Rozwiązanie podobne do stosowanego przez Airbusa w maszynach szerokokadłubowych.

//www.pasazer.com/img/images/airplane/SpaceFlex_v2_cabin_option_Copyright_Zodiac_Aerospace.jpg
Warto dodać, że w przyszłym roku wejdzie do użytku pierwsza wersja Space-Flex. Pierwszy klientem (launch customer) zostały linie LAN i TAM (LATAM). Łącznie przewoźnicy wyposażą 101 Airbusów z rodziny A320 w nową opcję kabiny.


Piotr Bożyk
Fot. Airbus Mediagość_71e4b - Profil
gość_71e4b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie