Airbus: Opcja Space-Flex V2 dla A320

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
26 października 2014 19:01
Airbus oraz firma Zodiac Aerospace zaprezentowali drugą wersję kabiny Space-Flex (V2) dla rodziny A320. Debiut nowej opcji Space-Flex przewidziany jest w pierwszej połowie 2016 r.
Reklama

Space-Flex V2 opiera się na doświadczeniu i projekcie Space-Flex V1, informacjach zwrotnych z rynku ze szczególnym wykorzystaniem mocnych stron obu firm w zakresie projektowania i optymalizacji kabin pasażerskich.

Nowa opcja kabiny będzie szczególnie atrakcyjna dla linii lotniczych, które chcą zapewnić pełny serwis pokładowy i jednocześnie ułatwić skorzystanie z toalety z tyłu samolotu osobom o ograniczonej sprawności ruchowej (PRM). Bardziej pojemna tylna kuchnia może pozwolić na zabranie większej ilość jedzenia (na całą rotację) co pozwala przewoźnikowi skrócić czas załadunku cateringu.

//www.pasazer.com/img/images/airplane/Spaceflex_Iso_Module.jpg
Poprzez bardziej efektywne wykorzystanie tylnej części kabiny, dwóch toalet oraz przejścia można zastosować nowe rozwiązanie, które ma następujące zalety:
  • uwolnienie przestrzeni dla większego komfortu pasażerów;
  • wstawienie dodatkowych 6 foteli dla linii, które chcą maksymalnie wykorzystać samolot;
  • dwie połączone toalety większe niż u konkurenta;
  • zapewnienie toalet dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej (PRM) po raz pierwszy w wąskokadłubowym samolocie. Rozwiązanie podobne do stosowanego przez Airbusa w maszynach szerokokadłubowych.

//www.pasazer.com/img/images/airplane/SpaceFlex_v2_cabin_option_Copyright_Zodiac_Aerospace.jpg
Warto dodać, że w przyszłym roku wejdzie do użytku pierwsza wersja Space-Flex. Pierwszy klientem (launch customer) zostały linie LAN i TAM (LATAM). Łącznie przewoźnicy wyposażą 101 Airbusów z rodziny A320 w nową opcję kabiny.


Piotr Bożyk
Fot. Airbus Media

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama