×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SAS: 2,7 mln pasażerów we wrześniu


Skandynawskie linie lotnicze SAS przewiozły we wrześniu br. 2,7 mln podróżnych, co stanowiło wzrost o 7,3 proc. rok do roku. Wskaźnik wypełnienia poprawił się o 1,6 punktu proc.Jak podkreślił SAS w komunikacie prasowym, pomimo trudnych warunków na rynku wrzesień br. był szóstym miesiącem z rzędu, w którym linia zanotowała poprawę średniego wskaźnika wypełnienia rok do roku. W ubiegłym miesiącu wyniósł on 78,1 proc. 

Od początku roku rozliczeniowego w listopadzie 2013 r. SAS przewiózł już ponad 25,7 mln podróżnych, co stanowi wzrost o 6,1 proc. w porównaniu do okresu listopad 2012 - wrzesień 2013 r. 

We wrześniu zdecydowana większość pasażerów (2,6 mln) podróżowała na trasach regularnych SAS-u, a tylko 135 tys. skorzystało z czarterów. 

Najszybciej (o 10,9 proc. pod względem RPK) rośnie ruch na trasach europejskich i pomiędzy krajami skandynawskimi. O 3,2 proc. we wrześniu wzrósł RPK tras międzykontynentalnych, a o 2,3 proc. krajowych. 

We wrześniu br. SAS zanotował regularność wynoszącą 98,8 proc. i punktualność (do 15 minut spóźnienia na przylocie) rzędu 89,9 proc. gość_16f3f - Profil
gość_16f3f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie