Wzrost oferowania AF-KLM na zimę

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
18 października 2014 09:03
Koncern Air France-KLM zwiększy o 0,7 proc. ofertę miejsc na sezon zimowy w porównaniu z latem tego roku. Aż o 13,3 proc. wzrośnie oferowanie niskokosztowej Transavii należącej do AF-KLM.
Reklama

Oferowanie na siatce połączeń linii Air France, KLM oraz HOP! wzrośnie łącznie o 0,1 proc.

O 3,1 proc. wzrośnie oferta na trasach krótko- i średniodystansowych z głównych hubów koncernu w Paryżu-CDG i Amsterdamie. Znacznie, bo aż o 11,3 proc., zmaleje oferta połączeń tego typu oferowanych spoza głównych hubów. To zgodne ze strategią koncernu, która zakłada koncentrację na dwóch największych lotnisakch.

Coraz więcej połączeń europejskich będzie obsługiwała niskokosztowa Transavia. Oferowanie tej linii wzrośnie o 13,3 proc., z czego ponad połowa przypadnie na rynek francuski.

Koncern AF-KLM przypomniał równocześnie o trwającym programie poprawy jakości produktu długodystansowego. 22 boeingi 747 należące do KLM mają już nową klasę biznes, a przed rozpoczęciem sezonu letniego fotele zostaną wymienione we wszystkich boeingach 777-200. Potem zaplanowano wymianę klasy biznes w boeingach 777-300. Do końca 2016 r. nowy produkt otrzyma ok. 80 proc. floty holenderskich linii.

Również Air France w swoich boeingach 777 montuje nowe fotele. Z większej wygody mogą na razie korzystać pasażerowie na trasach do Nowego Jorku, Singapuru i Dżakarty, a zimą samoloty z nowymi kabinami zaczną obsługiwać również rejsy do Tokio, Szanghaju, Dubaju, Houston, Sao Paulo, Duali i Malabo.

Francuska linia uruchomi zimą również nowe trasy obsługiwane airbusami A380: do Abidżanu i Miami. Do tej pory na tych połączeniach wykorzystywane były mniejsze maszyny.

Największy wzrost oferowania nastąpi na trasach do Ameryki Północnej (+2,4 proc.) i Ameryki Środkowej i Południowej (+1,1 proc.). Natomiast aż o 5,2 proc. zmniejszy się oferta połączeń na Bliski Wschód.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama