Jump - hybryda Lufthansy na A340-300

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
07 października 2014 12:34
6 komentarzy
Jump to nowa hybryda Lufhansy, która po planowanej linii niskokosztowej "Wings" przejmie część dawnych i obecnych tras dalekodystansowych w rejon Azji i Pacyfiku. Nowa inicjatywa pozwoli zaoszczędzić linii około 25 proc. kosztów dzięki renegocjacji umów z personelem pokładowym.
Reklama

Informację potwierdził redakcji Business Traveller Asia, Andreas Bartels, szef komunikacji Lufthansy podczas pokazowego przelotu z nową klasą premium economy.

W ostatnich tygodniach największy nacisk w Lufthansie położony jest na te kierunki, które pozwalają zakładać ponadprzeciętny wzrost w segmencie podróży wakacyjnych w rejonie Azji i Pacyfiku oraz te które dopełniają obecną siatkę połączeń Lufthansy. Dlatego dodatkowo, oprócz finansowania nowej linii międzykontynentalnej, pozostały ruch międzynarodowy będzie rozwijany tak, aby w przyszłości marka Lufthansa mogła z zyskiem oferować podróże turystyczne czyli nisko płatny ruch pasażerski. W tym celu 14 dalekodystansowych Airbusów A340-300, zostanie wyposażonych w nową konfigurację kabiny pasażerskiej dostosowaną do tego typu podróży.


Wraz z wejściem w życie zimowego rozkładu połączeń 2015/2016 osiem pierwszych A340-300 będzie operować po znacznie niższych kosztach oferując jednocześnie najwyższą jakość serwisu i komfortu. Airbusy będą latać bez klasy pierwszej, w nowej konfiguracji trzech klas podróży dla 298 pasażerów: 18 w klasie biznes, 19 w ekonomicznej premium oraz 261 w ekonomicznej.

Przewoźnik planuje obsługiwać rejsy w takim układzie klas do Bangkoku, Kuala Lumpur, Dżakarty, Osaki, Tokio (NRT). Linia chce także ponownie zaoferować loty z Niemiec do Hyderabadu, Ho Chi Minh City i Qingdao.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
greg0303 2014-10-08 00:22   
greg0303 - Profil greg0303
Konkurencja z Zatoki Perskiej istotnie spowodowała wycofanie się Lufthansy z niektórych destynacji w Azji, jak na przykład z Kalkuty. Dzięki tańszemu modelowi możliwy będzie powrót na niektóre lotniska. Model niskokosztowy/hybrydowy nadaje się do wdrożenia w wielu portach na całym świecie, gdzie ruch biznesowy jest znikomy, również w Ameryce Północnej - Calgary, Las Vegas, Orlando. Lufthansa rozważa ciągle wiele wariantów rozbudowy tego modelu, ostatnio między innymi z wykorzystaniem włoskiego przewoźnika Air Dolomiti. Air Canada ma filię Rouge, Qantas - JetStar, Singapore Airlines - Scoot, więc niemiecki przewoźnik również szuka podobnego rozwiązania zwiększenia oferowania i przeniesienia części floty do innych zadań. W przyszłym roku projekt ten wejdzie w fazę finalizowania i będzie wyglądał bardziej przejrzyście.
gość_e23e5 2014-10-07 22:57   
gość_e23e5 - Profil gość_e23e5
Pewno dlatego, że Lufthansa już od dawna narzeka że na kierunkach azjatyckich tracą pasażerów na rzecz dotowanych linii lotniczych z krajów zatoki Perskiej, podczas kiedy ona wsparacia państwowego dostać nie może. Stąd więc próby poprawy konkurencyjności w inny sposób i zarabiania bez najbogatszych pasażerów.
gość_2b39d 2014-10-07 18:23   
gość_2b39d - Profil gość_2b39d
Po co to w ogole robia? Caly koncern i tak jak na dzisiejsze czasy dobrze zarabia.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama