LCC Lufthansy od jesieni 2015 roku

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
23 sierpnia 2014 17:31
1 komentarz
Lufthansa poinformowała, że jej zależna i niskokosztowa linia dalekodystansowa wystartuje jesienią przyszłego roku. Przewoźnik będzie posiadał siedem samolotów szerokokadłubowych oraz trzy bazy operacyjne.
Reklama

Utworzenie własnej spółki niskokosztowej, która obsługiwać ma przede wszystkim loty azjatyckie, to dla Lufthansy scenariusz efektywnej konkurencji na trasach pomiędzy Europą a Azją z liniami z Bliskiego Wschodu (Emirates, Etihad Airways, Qatar Airways). Według przedstawiciela działu prasowego Lufthansy, do którego dotarła redakcja Air Transport World, planowana nazwa projektu to Intercont-Wings lub Cont-Wings.

Obecnie wiadomo, że nowa linia ma mieć trzy bazy operacyjne na lotniskach w Monachium, Dusseldorfie oraz Kolonii/Bonn i obsługiwać trasy z przeważającym niskopłatnym ruchem turystycznym. Wśród potencjalnych miast do których poleci nowa linia jest Bangkok, Kuala Lumpur, Kalkuta, Hyderabad, Chennai, Guangzhou, Nanjing, Qingdao oraz Shenyang.


W wywiadzie dla Financial Times, Carsten Spohr, prezes Lufthansy powiedział, że początkowa flota nowej linii będzie skoncentrowana na siedmiu Airbusach A330-300 lub Boeingach B767-300ER, które mają być wyposażone w dwie klasy podróży: ekonomiczną oraz ekonomiczną premium. W przyszłości Spohr nie wyklucza pozyskania dodatkowych nowych samolotów (A350/B787) jeżeli przedsięwzięcie okaże się opłacalne.

- Chcemy wystartować tuż przed jesienią 2015 roku. Jeśli nasza taktyka dotycząca tego rodzaju biznesu pójdzie zgodnie z planem, to nie zatrzymamy się tylko na siedmiu maszynach, ale rozważymy zamówienie także nowych samolotów A350 lub B787 - powiedział Spohr.

Prezes Lufthansy dodał, że linia jeszcze nie zdecydowała o tym, czy będzie tworzyć nowego przewoźnika samodzielnie czy z innym partnerem. Wcześniej niemieckie linie lotnicze wskazywały SunExpress (współpraca z Turkish Airlines) jako podstawę dla nowej spółki zależnej.

Związek zawodowy pilotów Lufthansy "Vereinigung Cockpit" sprzeciwia się planom przewoźnika i przygotowuje obecnie ankietę wśród swoich członków w celu uzyskania potencjalnej zgodny na akcję protestacyjną w tej kwestii.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

mietek 2014-08-25 14:40   
mietek - Profil mietek
Ciekawe czy będą oferować doloty LH? A swoją drogą to mają już przecież swoje LCC w postaci German Wings. Nie mogliby po prostu poszerzyć oferty o loty dalekodystansowe?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama