×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwszy lot premium economy Lufthansy


Lufthansa wykonała wczoraj (2.10) pierwszy lot samolotu wyposażonego w nową klasę premium ekonomiczną. Na razie był to lot pokazowy. Wszystkie boeingi 747-8 otrzymają nowe fotele do 1 grudnia.


Wyposażony w nową klasę premium boeing 747-8 wystartował o godz. 11:00 w rejs LH 9880 z Frankfurtu. Po dwugodzinnym przelocie nad krajem związkowym Szlezwik-Holsztyn (taką nazwę nosi samolot D-AIYQ) maszyna powróciła do bazy linii. 

Na pokładzie znalazły się 32 fotele w nowym standardzie. 

- To prawdziwa premiera. Po raz pierwszy od 35 lat wprowadzamy nową klasę podróży - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Karl Ulrich Garnadt, dyrektor wykonawczy Lufthansa German Airlines. 


Od 1 grudnia br. - 9 dni wcześniej niż przewidywał oryginalny harmonogram - cała flota boeingów 747-8 Lufthansy zostanie wyposażona w klasę premium economy. Ta oferta będzie stanowiła ok. 10 proc. miejsc oferowanych przez niemiecką linię na trasach długodystansowych. Łącznie zamontowanych zostanie 3600 foteli nowego standardu - po 21 w każdym airbusie a330-300, 32 w boeingach 747-8 i 52 w airbusach A380. 

Do końca lata 2015 r. odnowione zostaną także wszystkie inne klasy w samolotach szerokokadłubowych. 

Lufthansa pokazała fotele klasy premium na tegorocznych targach ITB w Berlinie. Na prezentacji obecny był reporter Pasazer.com. W porównaniu do klasy ekonomicznej fotele są szersze, odstęp między rzędami - większy. Więcej jest też udogodnień (np. gniazdka elektryczne i większy ekran). Pasażerowie w klasie premium mogą też liczyć na lepszy posiłek i nadać więcej bagażu rejestrowanego. 

Zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli linii, w przeliczeniu na miejsce klasa premium ma być najlepszym produktem w ofercie Lufthansy.

fot. Dominik Sipinskigość_c0d30 - Profil
gość_c0d30
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie