LH: Klasa premium zarobi najlepiej

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
07 maja 2013 14:34
5 komentarzy
Reklama

Lufthansa najlepiej zarobi na nowej klasie premium ekonomicznej - przewiduje Carsten Schaeffer, wiceprezes niemieckiej linii odpowiedzialny m.in. za Afrykę i Bliski Wschód. Mimo to przewoźnik nie zamierza wycofywać się z pierwszej klasy na pokładach swoich samolotów.

- Nadal można robić biznes na pierwszej klasie, ale musi on być traktowany inaczej niż do tej pory. W dużym stopniu zależy on od kraju - np. w Denver czy Charlotte jest znacznie mniejszy popyt niż na Bliskim Wschodzie. W tym rejonie nadal mamy zbyt małe oferowanie w tym segmencie - powiedział Schaeffer podczas dyskusji "Aviation Outlook 2013" na targach Arabian Travel Market w Dubaju.

Schaeffer był jednym z trzech panelistów, razem z Randym Tinsethem z Boeinga oraz Ghaithem Al Ghaithem z FlyDubai. Na targach w Dubaju jest reporter Pasazer.com.Schaeffer podkreślał, że Lufthansa jest bardzo zadowolona z Boeingów 747-8I, chociaż pozostaje jednym z niewielu użytkowników pasażerskiej wersji największej maszyny Boeinga. Jesienią powinna zapaść decyzja co do wyboru nowego samolotu długodystansowego średniej wielkości.


- Planujemy, że 777X będzie latał w liniach lotniczych przed końcem tej dekady. Na razie pokazujemy przewożnikom propozycje cen i osiągów, i wydaje mi się, że są bardzo zadowoleni. Gdy tylko będą gotowi złożyć zamówienia, my będziemy gotowić ogłosić nowy program - powiedział Randy Tinseth, wiceprezes Boeing Commercial Aircraft ds. marketingu.Schaeffer podkreśla, że pierwsza klasa Lufthansy została nagrodzona przez Skytrax pięcioma gwiazdkami i jest bardzo luksusowa. Mimo to przewoźnik eliminuje ją z niektórych samolotów. Fotele pierwszej klasy pozostają jedynie w Airbusach A380 oraz Boeingach 747-8I.

W rozmowie z Pasazer.com Schaeffer podkreślił, że pomimo wejścia na polski rynek linii Emirates i Qatar, Lufthansa nadal zamierza walczyć o pasażerów z naszego kraju.

- Relacje biznesowe są bardzo silne. Polacy są przyzwyczajeni do latania przez Frankfurt i Monachium i liczę, że konkurencja tego nie zmieni - powiedział nam Schaeffer.

Schaeffer dodał, że Lufthansa do konkurencji jest przyzwyczajona, ale docenia też wartość współpracy. W tym kontekście pojawiły się niedawno informacje o możliwym sojuszu niemieckiego przewoźnika z Emirates. Na razie linia z Dubaju współpracuje w taki sposób z australijskim Qantasem.

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipiński, Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
krzysiekl 2013-05-09 11:03   
krzysiekl - Profil krzysiekl
Owszem są też sytuacje przeciwne, np. zakup biletu w Virgin z Australii do Europy w premium za cenę minimalnie niższą niż ekonomiczna winnej linii.
krzysiekl 2013-05-09 10:58   
krzysiekl - Profil krzysiekl
@ sauvi
opłacalna jest wtedy jeśli jesteśmy gotowi zapłacić odpowiednio więcej za daną usługę. ja uważam, że zazwyczaj premium nie warto bo jakość (zwłaszcza sam fotel) zbliżony bardziej do klasy ekonomicznej niż rozkładanego fotela w klasie biznes a cena czasem nawet zbliżona do tanich biletów w klasie biznes.
Poniekąd prawda, jeśli przewoźnik traci na danej usłudze to jest spora szansa, że jest ona bardziej opłacalna dla pasażera.
Np. gdyby sprzedawać klasę biznes za cenę klasy ekonomicznej. Albo loty krajowe za 99zł jak w OLT. To było opłacalne dla pasażera. (pomijam kwestie zmian cen, sprzedawania kilku miejsc taniej itd.). Tak samo jeśli ktoś sprzeda klasę ekonomiczną za cenę klasy biznes (LH czasem mało brakuje, widziałem Rio z KTW za ok 8k w ekonomicznej o nieco wcześniej Rio z AMS z KLM za ok 9k) to jest to mało opłacalne dla pasażera;) (Znów pomijam kwestię zmian cen biletów w czasie). Ciekawe czy kiedyś te 8k to będzie cena za ekonomiczą premium czy ta byłaby jeszcze droższa....
spooks 2013-05-08 18:11   
spooks - Profil spooks
Każdy szuka produktu dla siebie. Economy premium to kolejny produkt i klient ma większy wybór. Jeżeli będzie popyt na taką klasę to znaczy że znaleźli się tacy, dla których taka klasa jest "opłacalna" ;)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama