×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa pokazała klasę premiumLufthansa pokazała dziś (5.3) fotele klasy premium ekonomicznej, które zostaną zamontowane na pokładach samolotów długodystansowych tej linii. Miejsca w nowej klasie trafią do sprzedaży w maju, a pierwsze loty są zaplanowane na listopad. 

Premiera odbyła się podczas targów turystycznych ITB w Berlinie, na których obecni są dziennikarze Pasazer.com. - Rok 2014 będzie bardzo dobry dla naszych pasażerów, a od 2015 r. zaoferujemy zupełnie nowe doświadczenie w podróży - zapowiedział podczas konferencji prasowej Jens Bischof, wiceprezes ds. operacyjnych Lufthansy.W zależności od typu samolotu na pokładach zamontowanych będzie od 21 do 52 foteli klasy ekonomicznej premium. Fotele będą o 3 cm szersze od klasy ekonomicznej, a odstęp między rzędami będzie wynosił aż 96,5 cm - o prawie 20 cm więcej. Fotele będą odchylały się o 130 stopni. Każdy pasażer klasy ekonomicznej premium będzie miał do dyspozycji duży ekran o przekątnej ekranu 11 lub 12 cali, a także gniazdko elektryczne i duży stolik chowany w podłokietniku. Wymiary dają pasażerom łącznie półtora raza więcej miejsca niż w klasie ekonomicznej. W klasie ekonomicznej premium pasażerowie zostaną powitani napojem, otrzymają także większy posiłek. Będą mogli nadać dwie sztuki bagażu o wadze do 23 kg każda. Dostaną także kosmetyczkę podróżną. Dostęp do loży biznesowych będzie płatny dodatkowo 25 euro. Pasażerowie klasy ekonomicznej premium będą odprawiani wspólnie z klasą ekonomiczną, nie otrzymają także możliwości zabrania dodatkowego bagażu podręcznego. Do końca 2015 r. Lufthansa planuje zamontować fotele nowej klasy we wszystkich 106 samolotach długodystansowych. Łącznie będzie to 3,6 tys. miejsc. Jak powiedział podczas prezentacji Bischof, przewoźnik liczy na przewożenie 1,5 miliona pasażerów rocznie w nowej klasie.


W pierwszej kolejności nowe fotele zostaną zamontowane w Boeingach 747-8I, które będą obsługiwać loty do Los Angeles, Waszyngtonu, Chicago, New Delhi i Sao Paulo. Lufthansa po raz ostatni wprowadziła nową klasę podróży 35 lat temu, kiedy na pokładach pojawiła się klasa biznes. Teraz przewoźnik uznał, że z uwagi na wymianę foteli klasy biznes oraz wzrost jej standardu, zrobiło się miejsce na dodatkową klasę podróży pomiędzy biznesem a ekonomią.Nowe fotele klasy ekonomicznej premium ważą 33 kg, o 12 kg więcej niż fotele klasy ekonomicznej. Zostały zaprojektowane i będą budowane w Niemczech. By zyskać miejsca na nową klasę, zmniejszona zostanie liczba foteli w klasie ekonomicznej. Łącznie klasa ekonomiczna premium będzie stanowiła ok. 10 proc. oferowania Lufthansy. 


Z tyłu fotele klasy ekonomicznej.

- Na inwestycje w poprawę produktu na pokładzie samolotów wydamy łącznie 3 miliardy euro w przeciągu 3 lat. Na klasę ekonomiczną premium wydamy z tego 170 milionów euro, a na klasę biznes 1 miliard euro - dodał Bischof. Podkreślił, że na razie nowa klasa zostanie wprowadzona tylko na pokładzie samolotów szerokokadłubowych na dalekich trasach. Przewoźnik nie wyklucza jednak, że jeśli wyniki będą dobre, to rozważy wprowadzenie tej oferty również na trasach średniodystansowych. Bilety w klasie ekonomicznej premium mają cenowo być zbliżone bardziej do klasy ekonomicznej niż do biznesowej. Dominik Sipinski
fot. Dominik Sipinskigość_4441d - Profil
gość_4441d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie