×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Small Planet poleci z Kambodży


Po udanym sezonie letnim w Europie działająca w branży czarterowej linia Small Planet Airlines (SPA) będzie kontynuowała działalność na innych kontynentach. W listopadzie dwa samoloty z polskiej spółki SPA będą latały z Kambodży na trasach do Chin i Korei Południowej.


Small Planet Airlines podpisała w ostatnim czasie umowę z liniami lotniczymi Skywings Asia Airlines. Zgodnie z tą umową dwa samoloty Airbus A320 (SP-HAE i SP-HAF) będą obsługiwać turystów od listopada 2014 r. do końca marca 2015 r. na trasach z Siem Reap do kilku miast w Chinach i Korei Południowej. Według informacji do jakich dotarł pasazer.com samoloty wraz z załogami będą pochodzić z polskiej spółki przewoźnika.

- W sezonie letnim nasze linie lotnicze mają zapełnione rozkłady lotów. Przewozimy pasażerów do popularnych ośrodków turystycznych w Europie. Jednak po zakończeniu sezonu turystycznego w Europie nasz zakres działalności znacznie się zmniejsza. Small Planet Airlines ma wyraźną strategię dotyczącą redukcji sezonowości działań. Dlatego w sezonie zimowym skoncentrujemy się na regionach, które charakteryzują się odwrotną sezonowością niż w Europie – powiedział Vytautas Kaikaris, dyrektor generalny Small Planet Airlines.

Siem Reap to jeden z najczęściej odwiedzanych ośrodków turystycznych w Azji. Turystów szczególnie przyciąga tu unikalny kompleks świątynny Angkor. Specjaliści ze Small Planet Airlines szacują, że samoloty firmy wykonają ponad 500 lotów i przewiozą około 100 tys. turystów.

- To jest duże i ambitne przedsięwzięcie dla naszej firmy. Regularne loty będą realizowane przez cztery miesiące, co pod względem czasu trwania praktycznie odpowiada długości sezonu letniego w Europie – dodał Kaikaris.


- Współpracę ze Small Planet Airlines rozpoczęliśmy nieprzypadkowo. Oceniliśmy doświadczenie firmy w Azji i zrozumienie przez jej pracowników specyfiki rynku w tym regionie. Niezwykle istotne jest to, aby nasi partnerzy oferowali elastyczne warunki współpracy oraz samoloty i załogi odpowiadające wysokim standardom technicznym. Spodziewamy się, że ta współpraca przyniesie sukces i będziemy ją kontynuować w kolejnych sezonach - powiedział Mak Rady, dyrektor Sky Wings Asia.

W ubiegłym roku firma Small Planet Airlines współpracowała z Bhutan Airlines i przewoziła pasażerów z Bangkoku (Tajlandia) do Paro (Bhutan). Według Vytautasa Kaikarisa loty z Bhutanu były pierwszą próbą umocnienia pozycji firmy na rynku azjatyckim. Współpraca była udana, a linia zgromadziła wiele cennych doświadczeń dotyczących rynku turystycznego w Azji.

Partnerstwo ze Sky Wings Asia to pierwsze przedsięwzięcie w tym sezonie zimowym. Wkrótce pojawią się informacje o dalszych planach Small Planet Airlines związanych z rynkiem azjatyckim.

Small Planet Airlines jest czarterową linią lotniczą działającą obecnie na czterech rynkach: polskim, litewskim, brytyjskim oraz francuskim. Linia dzieli się na dwie osobne spółki lotnicze działające na podstawie dwóch niezależnych koncesji operatora lotniczego tzw. AOC (Air Operator’s Certificate) w Polsce z siedzibą i główną bazą w Warszawie oraz na Litwie z siedzibą i główną bazą w Wilnie. Dodatkowe bazy operacyjne znajdują się w Katowicach, Paryżu, Lyonie, Londynie (LGW) i Manchesterze.

W trakcie ostatniego sezonu letniego 2014 flota przewoźnika składała się z 11 samolotów: dziewięciu Airbusów A320 oraz dwóch Boeingów B737-300. Na następny sezon letni planowane jest powiększenie floty o kolejne Airbusy A320, przy jednoczesnym zdaniu do leasingodawcy Boeingów 737. Przewoźnik planuje także posiadanie dodatkowego, rezerwowego Airbusa A320, który będzie doskonałym zabezpieczeniem przed nieprzewidzianymi sytuacjami dotyczącymi nieregularności i opóźnień.

Materiał prasowy
Fot. Piotr Bożyk
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_ca617 - Profil
gość_ca617
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie