×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT: Awaryjne lądowanie 787 w Glasgow


Dreamliner (SP-LRB) należący do Polskich Linii Lotniczych LOT lecący z Chicago do Warszawy lądował awaryjnie w Glasgow w Szkocji. Załoga maszyny nadała alarmowy kod transpondera 7700 oznaczający niebezpieczeństwo.


Pojawiły się niepotwierdzone informacje, że na pokładzie wyczuwalny był zapach dymu. Maszyna bezpiecznie wylądowała w Glasgow. Wciąż nie ma informacji na temat zdarzenia.


Biuro prasowe LOT-u potwierdza tę informację, ale na razie nie udziela informacji o szczegółach zdarzenia.

[AKTUALIZACJA 13:45]

Samolot PLL LOT lecący z Chicago do Warszawy lądował w Glasgow. Załoga otrzymała komunikat wygenerowany przez system przeciwpożarowy w luku bagażowym. Zgodnie z przepisami bezpieczeństwa maszyna musiała lądować na najbliższym lotnisku, by można było przeprowadzić kontrolę. Załoga zgłosiła wieży w Glasgow taka potrzebę i za jej zgoda wylądowała bezpiecznie na tamtejszym lotnisku.

Po bezpiecznym lądowaniu, samolot dokołował do wyznaczonego stanowiska i został poddany kontroli straży pożarnej. Strażacy nie stwierdzili ani pożaru ani dymu. Załoga cały czas informowała pasażerów o sytuacji. Wszyscy pasażerowie są w tej chwili na pokładzie pod opieką załogi. Maszynę sprawdzają mechanicy lotniczy. Przewoźnik przygotowuje się na ewentualność powrotu pasażerów do Warszawy inną maszyną.gość_7c84a - Profil
gość_7c84a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie